کد مطلب: 50904
تاریخ انتشار : 1399-11-30 03:50
فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ایلام گفت: با توجه به شیوع کرونا در خوزستان ورود مسافران از این استان به شهرهای جنوبی استان ممنوع است.

به گزارش ایلام بیدار؛"معروف بسطامی"،معاون استاندار ایلام در هفدهمین جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اعلام هشدار در خصوص کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در سطوح مختلف و ورود به پیک چهارم کرونا اظهار داشت: ورود مسافران از استان خوزستان به شهرهای جنوبی استان ممنوع است.

وی از فرماندار دهلران، پلیس راه و دانشگاه علوم پزشکی خواست با همکاری سایر دستگاه ها در ورودی‌های استان از سمت خوزستان مستقر و اقدامات مورد نیاز در خصوص محدودیت تردد به استان را ایجاد کنند.

معاون استاندار ایلام با اشاره به پیک چهارم در تعدادی از استان های همجوار تاکید کرد: در برخی شهرستان های استان اوضاع مستعد پیک پرخطر بعدی است ، لذا کنترل و مدیریت آن در داخل استان نیازمند همراهی و همدلی همگانی است.

بسطامی یادآور شد: به سازمان بازرسی، نیروی انتظامی و فرمانداران ابلاغ شده است که با متخلفان در هر سطح و جایگاهی که هستند؛ بدون اغماض برخورد قاطع کنند چرا که سلامت عمومی مردم خط قرمز ماست.

وی اضافه کرد: برگزاری هرگونه همایش، تجمع و نمایشگاه در سطح استان ممنوع است و اگر شیوع ویروس کنترل نشود، مجبور خواهیم شد فعالیت تعداد زیادی از اصناف را با لاجبار محدود کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ایلام خواستار برخورد با شعب بانکی متخلف در زمینه عدم رعایت پروتکل ها شد و گفت: برخورد با بانک هایی که شیوه نامه ها را رعایت نمی کنند، در دستور کار سازمان بازرسی و اداره کل بازرسی استانداری قرار دارد و مدیران بانک ها به لحاظ محیط‌های پر خطری که دارند؛ بیش از سایر دستگاه ها موظف به رعایت دستورالعمل ها بهداشتی هستند و باید کامل رعایت کنند.

بسطامی استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را همچنان مطمئن‌ترین و ارزان ترین راه مقابله با گسترش این ویروس خواند و افزود: درخواست ما از مردم رعایت این دو مورد حیاتی در تمام مراودات اجتماعی است.

وی همچنین خواستار ورود دستگاه‌های مسوول در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل به ویژه تاکسی های شهری و اتوبوس های برون شهری شد و اوضاع این دو بخش را پرخطر خواند.

معاون استاندار ایلام پایین آمدن سن ابتلا به کرونا را یک کشتار جدی خواند و از مردم و رسانه‌ها خواست این موضوع را کاملاً جدی بگیرند.

انتهای پیام

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب