کد مطلب: 50260
تاریخ انتشار : 1399-11-06 08:17
رئیس پلیس راه انتظامی استان ایلام گفت: گشت های پلیس راه به دوربین البسه مجهز می شوند.

به گزارش ایلام بیدار به نقل از پایگاه خبری پلیس، "رضا همتی زاده"،رئیس پلیس راه انتظامی استان با بیان اینکه از مهم ترین قابلیت عملکردی این دوربین ها، کنترل و رصد رفتارهای رانندگان در حین اعمال قانون است، اظهار کرد: هر گونه صحنه های اجتماعی بین راننده و ماموران پلیس راه  ثبت و ضبط خواهد شد.

وی افزود: این دوربین ها  با هدف ثبت و ضبط فعالیت های نیروهای پلیس طراحی شده تا مورد استفاده قرار گیرد و آمار شکایت های مردمی را کاهش می دهد.

رئیس پلیس راه انتظامی استان یادآور شد: در گذشته در برخی از ماموریت ها اختلافاتی بین راننده و پلیس به وجود می آمد که بهره مندی از این تجهیزات می تواند علاوه بر حل مشکلات در راستای رعایت حقوق شهروندی در کنترل رفتار راننده و ماموران نیز موثر باشد.

وی از طرح تشدید برخورد با خودروهای سنگین حامل بار اضافه (اضافه تناژ) در جاده های استان به مدت یک هفته و از امروز خبر داد. 

همتی زاده تصریح کرد: متاسفانه تعدادی از خودروهای باری بدون توجه به ظرفیت مجاز تعیین شده در کارت وسیله نقلیه، اقدام به حمل بارهای اضافی خارج از ظرفیت می کنند که این امر بر خلاف مقررات و ضوابط حمل بار در راه ها  است.

 

انتهای پیام/س

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب