کد مطلب: 50244
تاریخ انتشار : 1399-11-05 11:18
استاندار ایلام گفت: رعایت استانداردها در روند اجرای پروژه های نفتی و زیرساختی موجب توسعه پایدار عمرانی استان می شود.

به گزارش ايلام بيدار "قاسم سلیمانی دشتکی"، استاندار ایلام روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت مادرتخصصی آزمایشگاه فنی مکانیک خاک کشور گفت: از جمله عوامل بروز مشکلات حادث شده در ابنیه و پروژه ها انجام نشدن آزمایش های درست و دقیق در روند اجرای آنهاست.

وی اظهار کرد: شرکت فنی مکانیک خاک استان در پروژه های مهمی چون سامانه گرمسیری، نفت و گاز، ابنیه، تونل و راه سازی حضور پررنگ و غیرقابل انکاری داشته است.

استاندار ایلام با بیان اینکه این استان پتانسیل زیادی برای توسعه عمرانی دارد، افزود: فاکتور اصلی در این مسیر استانداردسازی طرح هاست که آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در این زمینه وظیفه و مسوولیت سنگینی را بر عهده دارد.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: همچنین باتوجه به اینکه دولت درصدد کوچک سازی بدنه خود و واگذاری بیشتر خدمات و اقدانات به بخش خصوصی است، آزمایشگاه فنی مکانیک خاک می تواند با استفاده از جوانان تحصیل کرده جویای کار آزمایشگاه های خصوصی را دایر و بر پروژه های بخش خصوصی نظارت کند.

وی همچنین خواستار ایجاد شعبه آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در شهرستان های ایوان و سیروان شد که شکل گیری آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در سیروان، شهرستان های سیروان، چرداول و هلیلان را تحت پوشش خود قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فنی مکانیک خاک کشور نیز در این دیدار اظهار داشت: یک هزار شعبه و واحد آزمایشگاهی در کل کشور فعال است.

مجید کیانفر افزود: آزمایشگاه فنی مکانیک خاک یک شرکت دانش بنیان مبتنی بر علم روز و همراه با ایده های جدید برای استاندارد سازی سازه ها و پروژه ها است.

وی یادآور شد: ۵۰۰ نوع آزمایش کمی و کیفی در کشور انجام می شود که در استان ایلام بخش عمده ای از این آزمایشگاه ها اجرا و در قالب این آزمایش ها، استانداردها در روند اجرای پروژه ها بررسی می شود.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی فنی مکانیک خاک کشور تاکید کرد: ۲۱۳ پروژه عمرانی مهم در استان ایلام در حال اجراست که آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در ۱۲۴ پروژه حضور و نظارت دارد و این طرح ها از لحاظ کمی و کیفی کنترل می شوند.

وی اضافه کرد: کارشناسان آزمایشگاه فنی مکانیک خاک در صورت تصویب در شورای فنی استان ایلام در پروژه ها به صورت سرزده حضور یافته و شرایط برای نظارت و کنترل پروژه های مختلف استان هم در بخش دولتی و هم خصوصی با حضور نیروهای این شرکت بیشتر می شود.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب