کد مطلب: 49934
تاریخ انتشار : 1399-10-21 13:33
نایب رئیس مجلس گفت: متأسفانه این روزها جریان ضدانقلاب خیلی روی واردات واکسن آمریکایی به کشورمان مانور می‌دهد.

به گزارش ايلام بيدار "سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی"، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 21 دی) در جلسه علنی گفت: متأسفانه این روزها جریان ضدانقلاب خیلی روی واردات واکسن آمریکایی به کشورمان مانور می‌دهد.

وی اظهار کرد: به درستی مقام معظم رهبری واردات واکسن این شرکت بدنام که تولیدکننده واکسن در آمریکا است را به کشورمان ممنوع کردند.

نایب رئیس مجلس افزود: این شرکت در آمریکا تا کنون 5 بار متهم بوده و محکوم شده است که این محکومیت به دلیل نقصان‌های علمی و ضرر و زیانی بوده که به مردم آن کشور وارد کرده است.

قاضی‌زاده هاشمی بیان داشت: این شرکت آمریکایی حتی حاضر به تضمین درباره واکسن خودش نیست و عوارض احتمالی و جبران خسارت را هم قبول ندارد.

وی افزود: برخی کشورهای جهان و منطقه وقتی با این شرکت آمریکایی قرارداد منعقد کرده‌اند با عدم پذیرش عوارض واکسیناسیون از سوی این شرکت مواجه شده و آن شرکت آمریکایی حتی حاضر نشده که اگر کسی بر اثر تزریق این واکسن دچار مشکل شود به او خسارت بپردازد.

نایب رئیس مجلس گفت: نمایندگان مجلس بیانیه‌ای را در این باره نوشته و دلایل علمی را در آن بیان کرده‌اند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: وقتی ما دانش فنی لازم برای تولید واکسن را در کشورمان داشته و دانشمندان خوبی داریم و واکسن‌هایی تولید می‌کنیم که استاندارد بالای جهانی هم دارد و امکان صادرات را هم داریم چرا باید به سمت واردات برویم.

وی گفت: ما در کشورمان پلت‌فرم‌های مختلف واکسن داریم، اینکه عده‌ای به دنبال واردات واکسن‌های مشکوک به کشورمان باشد نشان‌دهنده آن است که آنها دوستدار سلامتی ملت ایران نبوده و به دنبال خواست سیاسی خود هستند.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب