رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان ؛
ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ مددجوی سیروانی
کد مطلب: 49929
تاریخ انتشار : 1399-10-21 09:50
رئیس کمیته امداد شهرستان سیروان گفت: از ابتدای امسال تاکنون برای بیش از ۲۵۰ مددجو و نیازمند در این شهرستان شغل ایجاد شده است.

به گزارش ايلام بيدار ،"نورخدا شیرمحمدی "، اظهار کرد: ایجاد اشتغال از طریق طرح هدایت شغلی و پرداخت تسهیلات به نیازمندان یکی از زمینه‌های اشتغال مددجویان است.
وی گفت: در این زمینه و از محل صندوق اشتغال نیازمندان، تسهیلات بانکی تبصره ۱۶ و اشتغال پایدار روستایی برای تعداد بیش از ۱۴۰ نیازمند شهرستان شغل ایجاد شده است.
وی با عنوان اینکه در این زمینه بیش از ۵۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است، تصریح کرد: این شغل‌ها عمدتاً در زمینه‌های صنعت، کشاورزی، صنایع دستی، مشاغل کوچک خانگی و خدمات بوده است.
رئیس کمیته امداد سیروان ایجاد اشتغال از طریق راهبری شغلی را نیز از جمله دیگر برنامه‌های اشتغال برشمردند و گفت: از این طریق برای ۱۱۰ نفر از مددجویان جویای کار بدون پرداخت تسهیلات در زمینه بافت گلیم نقش برجسته و خدمات دامپزشکی شغل ایجاد شده است.
شیرمحمدی تعامل با کارفرمایان از طریق پرداخت حق بیمه سهم کارفرما و نیز پرداخت تسهیلات کارفرمایی برای بکارگیری مددجویان جویای کار و مستعد اشتغال را یکی دیگر از برنامه‌های حوزه اشتغال کمیته امداد برشمرد و افزود: امسال تاکنون ۱۵ نفر از مددجویان جویای شغل از این طریق بکارگیری شده‌اند.

دیدگاه‌ها

پایش_برخط پشتک وارو به سبک رسانه های اصلاح طلب؛ از "برجام" تا "بایدن" ایلام بیدار در یادداشتی با عنوان "انتخابات امریکا و پشتک وارو رسانه های اصلاح طلب" نوشت: رسانه های زنجیره ای با تحلیل های آبکی خود پیشتازی بایدن را نقطه قوتی برای ایران تلقی کرده و این گونه نوشتند که با آمدن وی همه مشکلات به خودی خود حل خواهند شد. ساده اندیشان رسانه های زرد زنجیره ای در حالی کاهش قیمت ارز را به بایدن و انتخابات امریکا گره زده اند که گویا از اوضاع و احوال کشور خود بی خبرند؛ از ماه ها قبل که قیمت ارز در کشور به تدریج در حال افزایش بود، روحانی به صراحت اعلام کرد: "ما همین الان می‌توانیم قیمت دلار را پایین‌تر بیاوریم، اما بر مبنای احتیاط آینده بلند مدت قدم به قدم گام بر می‌داریم." شاید این روزها همان زمانی باشد که رئیس جمهور از آن صحبت می کرد و امروز بصورت هدفمند این رسانه ها از آن استفاده می کنند. آنچه این روزها از سوی این رسانه ها دنبال می شود هدایت افکارعمومی به سمت نتایج انتخابات امریکا و گره زدن مشکلات و معیشت به آن است همان خطی که در برجام دنبال شد و نتیجه ای معکوس را به دنبال داشت.
#پایش_فضای_مجازی زخم خورده ها دست به کار شدند؛ وحشت ضدانقلاب از متوسلیان؛ انتقام گیری و فریب افکارعمومی، رمز حمله با اعلام خبر بازگشت احتمالی پیکر شهید متوسلیان رسانه های ضدانقلاب برای انتقام گیری از وی دست به کار شده و اینگونه القا کرده اند که وی مردم کُرد را قتل و عام کرده است، این در حالی است که همه فرماندهان و رزمندگان و مردم مناطق کردنشین کشور بر این نکته واقف اند که حاج "احمد متوسلیان" در مناطق کردنشین نقش و حضوری تعیین کننده و اساسی در حمایت از مردم کُرد داشته است. "محمدتقی قاسمی"، از فرماندهان دوران دفاع مقدس در مناطق کردنشین در گفتگو با ایلام بیدار گفت: ضدانقلاب که از متوسلیان ضربه خورده به دنبال انتقام گیری و فریب افکار عمومی است در حالی که ایشان برای قتل عام ضدانقلاب که در کمین مردم کُرد بودند، عازم منطقه شدند. احمد متوسلیان طرفدار کُرد بود و برای آزادی کردستان وارد منطقه شد و در کنار پیشمرگان کردستانی ایستاد و منطقه را پاکسازی کرد. این شرایط باعث شد تا ضدانقلاب آرزوی تجزیه مناطق کردنشین را به گور ببرد.
#پایش_برخط سانسور و تحلیل های آبکی تمامی ندارد؛ کرونا و یک بام و دو هوای معاندین در عزاداری ماه محرم ایلام بیدار نوشت: معاندین که همچون همیشه از اجرای برنامه های محرم هراس دارند این بار با انتشار پست هایی از مراجع عظام و با قرار دادن مسئولان در برابر روحانیت نوشتند:مسئولان سلامت جامعه باید برنامه ریزی کنند که عزاداری انجام بگیرد و سلامت جامعه هم محفوظ بماند.معاندین به طور هدفمند از یک سو خواستار اجرای برنامه های محرم هستند و از سوی دیگر با ترفند خاص خود در حال القای خطرات ناشی از برگزاری آن هستند. ماه رمضان که کشور درگیر موضوع کرونا بود، تجربه موفقی به دست آمد و طی آن برنامه های مربوط به لیالی قدر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد. در آن موقع نیز معاندین با انتشار گزارش های فراوان باز هم همین خط و مسیر امروز در رابطه با محرم را دنبال کردند اما نحوه صحیح برنامه های ماه رمضان ثابت کرد همه تحلیل های آنان آبکی است. ملاک اصلی برای اجرای برنامه های محرم امسال با توجه به ویروس کرونا، بیانات مقام معظم رهبری در روز عیدقربان است.
#پایش_برخط دادستان ایلام ورود کند؛ زباله گردی و خطر گسترش بیماری های عفونی؛ آلودگی زیستی در روزهای کرونایی/ قانون شکنانی که سلامت مردم را به مخاطره می اندازند سیمره خبر نوشت: در چند وقت اخیر به وفور و وضوح در ایلام شاهد پدیده زباله گردی هستیم که به یک پاشنه آشیل و معضل در حوزه سلامت آن هم در روزهای کرونایی تبدیل شده است. براساس پیگیری های ایلام بیدار، سودجویی برخی افراد فرصت طلب در بازیافت زباله ها و استخدام برخی افراد در این عرصه، شرایط این چنینی را رقم زده است. استان ایلام هم اکنون یکی از استان هایی است که در وضعیت قرمز کرونایی به سر می برد، باتوجه به شمار فوتی ها و اپیدمی میزان مبتلایان به کرونا در استان آیا زباله گردی حکایت این روزهای ایلام در تضاد با رعایت پروتکل های بهداشتی نیست؟ مسئله ای که باید مدنظر داشت این است که حداقل تا پایان ریشه کنی ویروس منحوس کرونا موضوع زباله گردی دغدغه این روزهای شهروندان در راس محدودیت های کرونایی قرار گیرد.
#پایش_برخط کمبود مرغ در سایه افزایش چندبرابری قیمت/ واردات در منبع تولید گوشت همخوانی ندارد ایلام بیدار نوشت: کشتارگاه همیشه مرغداران را در تنگنا قرار داده و با نازلترین قیمت اقدام به خرید مرغ زنده می کنند این در حالی است که موقع توزیع و فروش در بازار قیمت به دو برابر و یا حتی سه برابر عرضه می شود. برخی مرغداران به دلیل به صرفه نبودن و همچنین فروش اجباری به پایین ترین قیمت، کشتارگاه اقدام به تعطیلی مرغداری می کنند که البته هیچ گونه حمایتی از آنها به عنوان تولید کننده نمی شود. مسئولان جهاد کشاورزی استان، علت کمبود مرغ در ایلام را عدم تحویل به‌موقع مرغ توسط مرغداران به کشتارگاه عنوان کردند. همچنین اعلام کردند که با تلاش‌های انجام‌شده مشکل مذکور مرتفع شده و هم‌اکنون روزانه بیش از ۲۰ تن مرغ گرم کشتار روز در بازار توزیع می‌شود. نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که بعد از توزیع ۲۰ تن مرغ گرم در طول روز و بعد از رفع این مشکل، ‌با چه قیمتی از مرغدار تهیه و به مردم عرضه می شود؟ نکته ای مسئولان امر از ان غافل هستند.
#پایش_فضای_مجازی تاثیر مستقیم دلالان در گرانی دام؛ از کاهش قدرت خرید مردم تا تعطیلی صنف قصابان صفحه مربوط به پایگاه ایلام پویا در اینستاگرام نوشت: بررسی ها نشان می دهد گوشت قرمز با افزایش قیمت رو به رو شده است، بطوریکه قیمت گوشت بره از ۸۰ تومان به ۹۰ تا ۹۵ تومان و قیمت گوشت گوساله از ۸۰ تومان به حدود ۹۰ هزار تومان افزایش‌ یافته است. دامدار تنها راه جبران زحمت شش ماهه اش را فروش به خریداران غیربومی می داند، از آن سمت گوشت بصورت انفجاري گران و از سفره مردم خارج می شود و از منظر دیگر نیز قصابان به دلیل کاهش قدرت خرید مردم مجبور به تعطيلی صنف خود خواهند شد. به همین منظور در راستای حمایت از مردم و مصرف کنندگان و به منظور جلوگیری از افزایش قیمت گوشت خروج دام زنده از ایلام ممنوع شد.
#پایش_برخط سرنوشت حمایت ۵۰ میلیارد ریالی از اتحادیه مرغداران؛ وام قرض الحسنه ای که ۲۴ درصد شد حمایت ۵۰ میلیارد ریالی دولت در قالب تشکیلات به اتحادیه پرداخت شده اما در حین انجام کار این تسهیلات در قالب بخش تقریبا خصوصی ارائه و پرداخت شده است. هر چند هم صورت جلسات این تصمیمات قانونی و براساس مصوبات هم بوده باشد هم از اصل دارای مشکل است چرا که این تسهیلات در ابتدا در قالب تشکل و تعاونی پرداخت شده و در وسط ماجرا به شکل تقریبا خصوصی ادامه پیدا کرده است. براساس پیگیری های خبرنگار ایلام بیدار تسهیلات قرض الحسنه ای که به این منظور داده شده بعلت ناتوانی در پرداخت از چهار درصد به ۲۴ درصد رسیده است، اگر چه در حال رایزنی برای عقد قرارداد ۱۸ درصد هستند./مپتا ایلام
#پایش_فضای_مجازی دوگانه امنیت و سلامت در سراشیبی عصر کرونا/ چالشی که گریبانگیر شیطان بزرگ شد صفحات مربوط به کانال های انقلابی در تلگرام نوشتند: امریکا در شرایط کنونی به دلیل تحریم دارو و منع ارسال اقلام بهداشتی و درمانی، ملت ها از جمله ایران را در معرض تهدیدات امنیتی قرار داده است، این در حالی است که امروز چالش سلامت و امنیت گریبانگیر خود امریکا شده است تا جایی که در مقابل این بیماری ناتوان مانده است. شرایط خطرناک در امریکا حتی باعث شد تا موضوع کرونا در صدر برنامه های دو نامزد انتخابات اخیر امریکا قرار بگیرد، بعد از اعلام رسانه های امریکا مبنی بر پیروزی جو بایدن وی بلافاصله یکی از برنامه های مهم خود را مهار کرونا اعلام کرد. در همین راستا "نصرت الله حیدری"، دکترای روابط بین الملل در مصاحبه تفصیلی با ایلام بیدار با اشاه به اقدام ضدحقوق بشری امریکا در قبال ملت ایران و در بحث تحریم دارو می گوید: اثرات اساسی و در عین حال گسترده این بیماریها و ترس ناشی از فراگیری آنها باعث شده است که به شکل جدی مورد به عنوان تهدید امنیتی مورد توجه قرار گیرند.
#پایش_برخط سلبریتی ها مروج فرهنگ غربگرایی در ایران؛ از بی حجابی تا ازدواج سفید برخی سلبریتی ها در فضای مجازی و رسانه ها تنش آفرینی کرده و رفتارهایی ارائه می دهند که ارتباط آن ها با فرهنگ غرب را مشخص می کند، خطری که سبک زندگی اسلامی را با تهدید مواجه کرده است./ مپتا ایلام

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب