کد مطلب: 49827
تاریخ انتشار : 1399-10-16 09:01
مشکلات ترافیکی در شهر ایوان و نبود کنارگذردر این شهر باعث گلایه های مندی های شهروندان ایوانی شده است.

به گزارش ايلام بيدار،امروزه ایجاد مسیر‌های مناسب و امن به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت ‌های توسعه در هر منطقه شناخته می‌شود و حذف نقاط حادثه خیز و استاندارد سازی جاده ها در کاهش تصادفات نقش مهمی دارد.

شهرستان ایوان با جمعیت بیش از 50هزار نفر  در شمال استان ایلام واقع شده شده است شهرستانی که از لحاظ زیبایی و جاذبه های گردشگری پتانسیل های خوبی را در خود نهفته است.

موضوعی که در این گزارش به ان خواهیم پرداخت نبود کمربندی در شهر ایوان است که این روزها برای شهروندان ایوانی مشکلاتی را ایجاد نموده است.

همانظور که می دانید شهر ایوان یکی از مسیرهای ارتباطی است که از طریق آن می توان به مرز بین المللی مهران دسترسی پیدا کرد،اما در این بین حجم تردد خودروهای سنگینی است که در ساعات مختلف از شهر ایوان می گذرند ،خودروهتایی که گاها مرکز شهر را برای عبور از شهر انتخاب می کنند که خود زمینه ایجاد ترافیک سنگین را فراهم کرده است.

ترافیک شهر ایوان خسته کننده است

یکی از شهروندان ایوانی در گفتگو یبا خبر نگار ما اظهار کرد: اگر نگاهی گذرا به سبک زندگی مردم ایوان بیاندازیم خواهیم فهمید که درصد بالایی از مردمم دارای وسایل نقلیه سبک هستند که جهت رفع امورات روزمره از خودروخود استفاده می کنند.

وی ادامه داد: خیابان اصلی شهر جوابگوی خجم زیاد خودرو نیست چه بسا شاهد آن هستیم که در طول روز خودروهای باری سنگینی نیز از وسط شهر عبور می کنند که گاها باعث ایجاد ترافیک و تصادف می شوند .

این شهروند ایوان بیان داشت: لازم و ضروری است که مسئولان شهرستان در راستای ایجاد و احداث کمربندی اقدام لازم را بعمل آورند.

پیشرفت 15درصدی کنارگذر ایوان

عملیات اجرایی کنارگذر ایوان درسال ۹۷ آغاز شد، اما مشکل معارضین محلی وعدم تامین منابع مالی باعث طولانی شدن روند اجرای آن شد.

پروژه کنارگذرایوان قبل از آنکه وارد فاز اجرایی شود مالکان اراضی مسیر طرح به نحوی معارض اجرای آن بودند. آن‌ها به نحوه تعیین نرخ اراضی از سوی کارشناسان معترض بودند که پس از کش و قوس‌های فراوان مرداد ماه امسال کارشناسی مجدد انجام گرفت.

این روز‌ها و بعد از گذشت چند ماه کشاورزان مدعی اند که حق و حقوق شان به طور کامل پرداخت نشده و خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان برای پرداخت حق شان هستند.

این طرح نه کیلومتر طول دارد که برای تکمیل شدن باید از چهل هکتار از اراضی ۱۱۰ کشاورز بومی منطقه عبور داده شود.

پیمانکار پروژه می‌گوید: این طرح هم اکنون ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اگر مشکل معارضین در طول مسیر نبود این طرح ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

 

انتهای پیام/

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب