کد مطلب: 49801
تاریخ انتشار : 1399-10-14 13:17
سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به توسعه صندوق‌ها و شعب اخذ رای در انتخابات ۱۴۰۰، گفت: در انتخابات علاوه بر سلامت انتخابات برای دنبال سلامت مردم نیز هستیم.

به گزارش ايلام بيدار "عباسعلی کدخدایی"، سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان ایلام اظهار کرد: سلامت انتخابات برای شورای نگهبان همیشه مهم بوده چراکه آرای مردم حق الناس است و باید دقت شود تا این وظیفه شرعی به خوبی انجام پذیرد و سلامت انتخابات نیز رعایت شود.

وی گفت: با برنامه ریزی به دنبال برگزاری انتخابات سالم، دقیق، روان و برمدار قانون در خرداد سال ۱۴۰۰ هستیم.

کدخدایی با اشاره به اینکه در انتخابات ۱۴۰۰ با همکاری‌های خوب با وزارت کشور علاوه بر سلامت انتخابات برای سلامت مردم هم برنامه داریم، گفت: توسعه صندوق‌ها و شعب اخذ رای و توسعه صندوق‌های سیار در دستور کار شورای نگهبان است.

وی با اشاره به اینکه در انتخابات ریاست جمهوری تا زمانی که قانون اصلاح نشده، اصل ۱۱۵ و قانون فعلی ملاک است، عنوان کرد: انتظار بود که مجلس دهم در سیاست‌های کلی رهبر انقلاب در خصوص انتخابات را پیش برد که برآورده نشد ولی مجلس کنونی در این راه قدم برداشته است.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه در شورای نگهبان همیشه اینگونه بوده که رعایت بی‌طرفی اصل باشد، گفت: همیشه در شورای نگهبان در تلاش بوده‌ایم که قانون به نحو صحیح اجرا شود.

وی ادامه داد: انتخابات در هر دوره‌ای حساسیت‌های خودش را دارد، الان نیز وضعیت اقتصادی مناسب نیست، اما مردم همیشه نشان داده‌اند که در صحنه بوده‌اند.

کدخدایی با اشاره به اینکه آمریکا دست به اقدام جنایتی بزرگ یعنی ترور شهید سلیمانی انجام داده است، افزود: انتقام سختی از آمریکا گرفته خواهد شد و این جنایت از کارنامه آمریکا پاک نمی‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: آوازه و زحمات شهید سلیمانی از قلمرو ایران فراتر رفته است، طبق فرمایش رهبر انقلاب، شهید سلیمانی قهرمان امت اسلام بود.

در این مراسم ضمن تجلیل از خدمات "یوسف امیدی"، "مسعود صیدی"، به سمت رئیس دفتر شورای نظارت و بازرسی بر انتخابات استان ایلام منصوب شد.

 

انتهای ایلام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب