کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛
اندیشه آیت الله مصباح مطابق با فطرت بشر است
کد مطلب: 49794
تاریخ انتشار : 1399-10-14 09:04
مکتب آیت الله مصباح یزدی بدون شک تا ظهور حضرت حجت که بشر تشنه تعالیم ناب و حیات بخش اسلام ناب محمدی است ، زنده است و نخواهد مرد ، چرا که هرکس اندیشه مطابق با فطرت بشر ندارد میمیرد.

در گفتگو با ایلام بیدار::"حامد شیرخدا"، کارشناس ارشد مسائل سیاسی در گفتگو با ایلام بیدار با اشاره به سوابق انقلابی و شخصیت این روحانی برجسته گفت:زنده یا مرده بودن نوع بشر از دو بعد قابل بررسی است.اول جدا شدن روح از جسم است که در دیدگاه عموم مردم به عنوان مرگ قابل استناد و شناخته شده است.اما نوع دوم که از آن به عنوان مرگ قطعی یاد میکنیم بسته به نوع تفکر،راهبرد و دوراندیشی افراد در دوران حیات جسمی است.

وی اظهار کرد:نگاه راهبردی امام حسین(ع) زنده نگه داشتن اسلام بود و تا زمانی که رگه هایی از اسلام ناب و آزادگی در سطح دنیا وجود داشته باشد،امام حسین(ع) نیز زنده است و مصداق "ولاتحسبن الدین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون"می باشد و برگزاری مراسمات آزادگان جهان برای آن حضرت به صورت خودجوش دلیل بر زنده بودن امام حسین (ع) است.در حقیقت امام حسین(ع) زنده است، چون تفکر ایشان مورد نیاز بشر و زنده است.در واقع ما هم زنده به اوییم و هم کشته اوییم و او زنده است و ما حیات خود را از اباعبدالله الحسین داریم.

شیرخدا افزود:مصداق های زیادی در طول تاریخ داریم و هرکدام به فراخور افق دید و راهبردشان زنده اند که اسوه حسنه و صاحب مکتب اصلی پیامبر رحمت و ائمه معصومین علیهم السلام هستند و در ذیل این مکتب به تازگی سه شعبه مصداقی جدید بوجود آمده است.

کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: مکتب حاج قاسم سلیمانی که سرشار از؛ایثار،از خودگذشتگی،وحدت بخشی،شجاعت،انسان دوستی،ولایت مداری و ... وجود دارد و با از بین بردن مرزهای جغرافیایی و زمینی،آسمانی فکر کرد و جهانی شد و تا این صفات فطری نیاز بشر است(که زنده است) این اسم و مکتب نیز زنده است.

وی ادامه داد:مکتب شهید محسن فخری زاده:جهاد علمی را برای خدمت به مستضعفین عالم بکار بست و تا مستضعف و مظلومی در سطح جهان وجود دارد نام و مکتب علمی او فراموش نخواهد شد و علم او بر زمین نخواهد افتاد.

وی تصریح کرد:مکتب آیت الله مصباح یزدی در روزگاری که ما مردان و بزرگانی با بینش الهی و راهبردی مثل حضرت امام خمینی (ره)،شهید مطهری،علامه طباطبایی و دیگران را از دست دادیم،این فیلسوف و متفکر بزرگ علم را در دست گرفت و با شجاعت و با استقامت در "کما امرت" تولید فکر و متفکر کرد.بدون شک تا ظهور حضرت حجت که بشر تشنه تعالیم ناب و حیات بخش اسلام ناب محمدی است ،نام آیت الله مصباح یزدی هم زنده است و نخواهد مرد ، چرا که هرکس اندیشه مطابق با فطرت بشر ندارد میمیرد.

وی در انتها افزود:مصباح، مصباح میماند تا ظهور دولت یار،چرا که مصباح حرف ، تفکر و راهبردش در ذیل اسوه حسنه،حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله تعریف میشد و لحظه ای از آن تخطی نکرد و تا قیام حضرت یار بشر تشنه آن است.

انتهای پیام/ک

برگزیده سایت

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب