کد مطلب: 49679
تاریخ انتشار : 1399-10-08 08:36
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام با اشاره به اینکه روند بارش ها در نیمه اول زمستان در ایلام کاهشی است، گفت: بارش های مطلوب زمستانه ایلام از نیمه دوم بهمن آغاز می شود.

به گزارش ايلام بيدار ،مجتبی میهن پرست "،رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت:. با توجه به پیش بینی‌های ماهانه هواشناسی استان ایلام، بارش‌های نیمه اول زمستان در استان ایلام کاهشی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه بارش‌های مطلوب از نیمه دوم زمستان یعنی ۱۵ بهمن ماه به بعد خواهد بود، گفت: بارش‌های مطلوبی برای بهمن، اسفند ماه و اول بهار یعنی فروردین در استان پیش بینی شده است.
میهن پرست عنوان کرد: البته پیش بینی‌ها ممکن است به مرور زمان تغییر کنند، ولی بر اساس آنچه از نقشه‌های هواشناسی استخراج شده بارش‌های مطلوب استان از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی‌های فصلی هر ماه انجام می‌شود، گفت: دقت پیش بینی‌های هواشناسی فصل ۷۰ درصد است و امکان تغییر در آنها نیز وجود دارد.
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام عنوان کرد: در حال حاضر توده هوای سرد استان ایلام را فراگرفته و تا از فردا به مرور زمان اندکی از سرمای استان کاسته می‌شود.
وی گفت: تا دو هفته آینده جو استان پایدار است و پدیده جوی خاصی برای استان پیش بینی نشده است.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب