کد مطلب: 49060
تاریخ انتشار : 1399-09-09 09:25
عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله ضمن اعلام اینکه ترور دانشمندان به دست تل‌آویو تنها ایران را هدف نگرفته، تصریح کرد، جهان پاسخ ایران به ترور دانشمندش را به رسمیت خواهد شناخت.

به گزارش ايلام بيدار ، «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، هدف گرفتن دانشمندان توسط رژیم صهیونیستی بویژه دانشمندان فعال در زمینه هسته‌ای و دفاعی، تنها ایران را هدف نمی‌گیرد بلکه شامل تمام کشورهای عربی می‌شود.

وی به شبکه «المیادین» گفت: ما در وضعیت جنگی با رژیم جنایتکار صهیونیستی قرار داریم و مانند این جنایت‌ها را پیش‌بینی می‌کنیم؛ ما باید برای پاسخ به این جنایت‌ها و پاسخ به آمریکا و اسرائیل آمادگی داشته باشیم.

البخیتی در ادامه در اشاره به ترور «محسن فخری‌زاده» دانشمند هسته‌ای و دفاعی ایران تأکید کرد: پاسخ مشروعی که جهان آن را به رسمیت خواهد شناخت پاسخ ایران خواهد بود.

وی به مسأله عادی‌سازی روابط عربی-صهیونیستی نیز پرداخت و گفت، همه خواهند فهمید که این اقدام بی‌فایده است.

این عضو انصارالله سپس گفت: افزایش تعرض‌های آمریکایی و اسرائیلی در سوریه، عراق، یمن و ایران نتیجه نگرانی از تغییر موازنه قوا به نفع محور مقاومت و تلاش برای بهره‌برداری از پا گذاشتن بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی در مسیر عادی‌سازی روابط است.

البخیتی به الجزیره: استقرار نیروهای انگلیسی در عربستان بیفایده است

روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» روز جمعه نوشت، دولت این کشور بدون مشورت با پارلمان و اعلام عمومی، نیروهای ارتش را برای دفاع از میادین نفتی عربستان سعودی در این کشور مستقر کرده است.

محمد البخیتی در این باره به شبکه «الجزیره» گفت، استقرار نیروهای انگلیسی در عربستان سعودی چیزی را تغییر نمی‌دهد.

وی افزود، انگلیس و آمریکا اساسا بخشی از تجاوز به یمن هستند.

البخیتی در ادامه به شرکت‌های نفتی خارجی درباره ادامه ماندن در عربستان سعودی و نیز به کشتی‌ها درباره عبور از طریق بندرهای این کشور هشدار دارد و گفت، تمامی تأسیسات عربستان سعودی هدف مشروع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هستند.

ارتش یمن هفته گذشته به موشک قدس ۲ تأسیسات نفتی «آرامکو» در عربستان سعودی را هدف گرفت.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب