نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:
ادامه چشم داشتن به لغو تحریم ها از جانب دشمن فرصت سوزی است
کد مطلب: 49050
تاریخ انتشار : 1399-09-08 10:11
امام جمعه ایلام گفت :ادامه چشم داشتن به لغو تحریم ها از جانب دشمن فرصت سوزی است ها از جانب دشمن بود که به نوعی فرصت سوزی محسوب شده و در شرایطی که آمریکا درگیر مشکلات درونی است و قدرت سابق را ندارد، تکرار تجربه تلخ مذاکره گذشته خیانت به مردم است.

به گزارش ایلام بیدار،حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در برنامه کلام آدینه صدا و سیمای مرکز ایلام، با اشاره به معرفی فرهنگ ایثار و سبک زندگی مومنانه از منظر دین اسلام و لزوم اجرای آن در شرایط سخت فعلی به تشریح سوره ماعون پرداخت و اظهار داشت:
یکی از شرایط سخت بعد از انقلاب را سپری می کنیم، آزمون سختی است برای آحاد مردم، هم از نظر اقتصادی برای غنی و فقیر ، و هم از نظر وضعیت سلامتی مردم که این روزها با ویروس کرونا به خطر افتاده است.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: انسانها نسبت به یکدیگر مسئول هستند، خیلی سخت است که انسان نتواند همدردی دیگران را در کنار خود احساس کند.

دکتر کریمی تبار با بیان اینکه سوره مبارکه ماعون که شامل ۷ آیه و نام آن برگرفته از آیه آخر این سوره و به معنای آن چیزی است که انسان برای رفع نیاز از همدیگر به عاریه می گیرند، عنوان کرد: دین مجموعه ای به هم پیوسته از ارتباط با خدا و با مردم است که باهم گره خورده و قابل تفکیک نمیباشد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در فرهنگ اسلامی افراد مسلمانی که نسبت به نیازمندان جامعه بی تفاوت باشند و دیگران را به مساعدت آنان ترغیب نکنند به منزله تکذیب کننده دین میباشند هرچند نماز خوان باشند.

امام جمعه ایلام با اشاره به قانون تشریعی و تاکید آن بر لزوم کمک ثروتمندان جامعه به افراد بی بضاعت عنوان کرد: یتیم قبل از اینکه نیاز به غذا داشته باشد، نیازمند محبت است، چنانچه رسول اکرم (ص) در این زمینه می فرماید: کسی که دست بر سر یتیمی بکشد، به تعداد موهایی که از زیر دستش رد شود برای او حسنات نوشته میشود

امام جمعه ایلام تاکید کرد: بر مسلمانان واجب همگانی است که در حد توان به افراد بی بضاعت کمک مالی داشته باشند و دیگران را نیز به این معروف تشویق نمایند، و درصورتی که کسی کوتاهی کرد جزو تکذیب کنندگان دین بوده و درواقع نقش ترغیب به انفاق از انجام آن کمتر نیست.

ایشان با بیان روایتی از نبی مکرم اسلام افزود: اگر کسی سرپرستی یتیمی را تا زمانی که بی نیاز میشود به عهده بگیرد، خداوند بهشت را بر او واجب میگرداند، چنانچه اگر کسی که مال یتیمی را بخورد جهنم بر او واجب می شود.

امام جمعه ایلام با تاکید بر الگو قرار دادن منش ائمه اطهار و معصومین علیهم السلام در انفاق، اظهار داشت: بخشی از اموال متمولین متعلق به فقرا و نیازمندان جامعه است که باید بدون توقعی، در اختیار آنان قرار گیرد.

ادامه چشم داشتن به لغو تحریم ها از جانب دشمن فرصت سوزی است
ها از جانب دشمن بود که به نوعی فرصت سوزی محسوب شده و در شرایطی که آمریکا درگیر مشکلات درونی است و قدرت سابق را ندارد، تکرار تجربه تلخ مذاکره گذشته خیانت به مردم است.

ایشان با اشاره به اینکه باید نیروهای نفوذی دشمن در درون نظام که مانع جهش تولید و کفایی اند باید شناسایی کرد و از میان برداشت و مسیر را برای نیروهای ارزشی بسیج باز نمود، اظهار داشت: در کشوری که دارای منابع عظیم خدادادی است، چرا باید مدیریت اینقدر ضعیف عمل کند که قیمت مرغ دارای این حجم از نوسانات باشد؟

وی ابراز داشت : مرکز استان ایلام هنوز دستگاه آنژیوگرافی ندارد از وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی انتظار می‌رود برای تامین آن اقدام عاجل به عمل آورد.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب