کد مطلب: 49035
تاریخ انتشار : 1399-09-06 18:42
مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: همه دستگاه های امدادی و خدمات رسان عضو ستاد مدیریت بحران استان از امروز تا پایان روز یکشنبه در وضعیت آماده باش قرار دارند.

به گزارش ايلام بيدار ، سعیدرضا کریمیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: باتوجه به پیش بینی کارشناسان هواشناسی و احتمال وقوع بارش های تند سیلابی به همه فرمانداران و اعضای ستاد بحران استان دستور آماده باش ابلاغ شده است.

وی افزود: تمامی فرمانداران، بخشداران و دهیاران، راهداری و حمل و نقل جاده ای، شهرداری، پلیس راه، فوریت های پزشکی، هلال احمر، امور آب و سایر دستگاه های عضو ستاد بحران استان ایلام از امروز تا پایان روز یکشنبه در وضعیت آماده باش قرار دارند.

کریمیان یادآورشد: هشدارهای هواشناسی حاکی از فعالیت یک سیستم بارشی قوی است که به احتمال زیاد موجب سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه ها و خشکه رودها، آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب ها می شود.

وی تاکید کرد: از همه حوزه های تخصصی خواسته شده است نسبت به شناسایی نقاط حادثه خیز که موجب ریزش و رانش کوه می شود، برای بررسی وضعیت آب ذخیره پشت سدها و دبی رودخانه ها و بازرسی مسیل ها، جداول و کانال های هدایت آب اقدام کنند.

وی تاکید کرد: این دستگاه ها باید نقاط آسیب پذیر و حادثه خیز را شناسایی و نسبت به مدیریت آن نقاط برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی تمهیدات لازم را اتخاذ کنند.

انتهای پیام/ک

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب