ماهي بزرگ,سيمره,استان ايلام,ايلام بيدار
کد مطلب: 48821
تاریخ انتشار : 1399-08-25 19:39
يكي از پربازديدترين و پرحاشيه ترين پست هاي در فضاي مجازي استان ايلام انتشار كليپي بود كه در آن يك ماهي بسيار بزرگ و سنگين از رودخانه سيمره صيد شده بود.

به گزارش ايلام بيدار ، يكي از پربازديدترين پست هاي در فضاي مجازي استان ايلام انتشار كليپي بود كه در ابن يك ماهي بسيار بزرگ و سنگين از رودخانه سيمره صيد شده بود.

اين كليپ بلافاصله در فاصله كوتاهي در سطح رسانه هاي كشوري بازتاب داده شد كه با واكنش هاي متفاوتي همراه شده است.

رسانه هاي كشوري اين صيد را تحت عنوان صيد غيرقانوني ماهي با استفاده از T.N.T و ديناميت و به صورت غيرقانوني پوشش داده اند؛ در مطالب رسانه هاي كشوري آمده است: صيادان متخلف با استفاده از مواد منفجره اي چون باروت، تي ان تي و ديناميت در نقاط عميق روخانه كه ميزبان ماهي هاي بزرگ است چاشني الكتريكي را در  زير صخره ها با سيم به مواد منفجره متصل كرده و انفجارهايي در رودخانه توليد مي كنند. اين در حالي است كه اصل ماجرا از موضوع ديگري حكايت دارد.

صيد ماهي قانوني بوده است/ از هيچ ماده منفجره اي استفاده نشده است

"غلامرضا ابدالي"، مديركل حفاظت محيط زيست استان ايلام در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ايلام بيدار در اين خصوص گفت: صياد دره شهري كه اقدام به صيد اين ماهي بزرگ كرده از صيادان داراي پروانه بوده كه به صورت قانوني و با استفاده از تور اين ماهي را صيد كرده است.

وي استفاده از مواد منفجره از جمله تي ان تي و يا ديناميت را در صيد اين ماهي بزرگ قويا تكذيب كرد و اظهار كرد: متاسفانه در انتشار اخبار مربوط به صيد اين ماهي شيطنت هايي صورت گرفته است.

ابدالي افزود: از طريق اين اداره كل براي صياداني كه مجاز به صيد هستند، پروانه صادر شده است و پروانه ها تا پايان آذر ماه هم اعتبار دارند.

 

انتهاي پيام/س

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب