مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام:
مصرف بنزین در ایلام ۲۳ درصد کاهش یافت
کد مطلب: 48260
تاریخ انتشار : 1399-07-30 00:54
علی‌اصغر چاغروندی گفت: مصرف بنزین در سال جاری(۶ ماهه اول) در این استان با توجه به شیوع ویروس کرونا با کاهش ۲۳ درصدی همراه بوده است.

به گزارش ايلام بيدار ،"علی‌اصغر چاغروندی"،مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام گفت: باتوجه به محدودیت‌های تردد و پروتکل‌های بهداشتی حاکم در جامعه و کاهش ترددها، مصرف بنزین در استان در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۲۳ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: در این مدت مصرف گازوییل نیز ۲۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام از افزایش ۲۰ درصدی مصرف گاز سی ان جی خبر داد و یادآور شد: توسعه و تجهیز جایگاه های CNG و نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی با مصرف سوخت پاک از عوامل افزایش مصرف گاز سی ان جی در استان است.
چاغروندی با اشاره به طرح دوگانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی گفت: تاکنون بیش از ۳۰۰ درخواست در استان ثبت‌ شده است.
وی تاکید کرد: تمامی مراحل ثبت‌نام و اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن خوردروهای عمومی استان ایلام رایگان است و مالکان خودروهای تاکسی عمومی، وانت‌بارها، نیسان و کامیونت می‌توانند با مراجعه به سامانه gcr.niopdc.ir  نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
وی اضافه کرد: اولویت این طرح با متقاضیانی است که زودتر در سامانه ثبت نام کنند و مشمولان باید در اسرع وقت در سامانه مذکور اقدام به ثبت نام کنند. 
مدیر شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی منطقه استان ایلام افزود: بر اساس اطلاعیه روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران ترویج CNG به‌عنوان یک طرح ملی مورد تاکید و ابلاغ شورای اقتصاد کشور  است که با اجرای طرح گاز سوز نمودن خودروهای عمومی به صورت رایگان تحقق خواهد یافت.
چاغروندی گفت: با اجرای طرح دوگانه‌سوز شدن خودروهای عمومی، هزینه های حمل و نقل خانوار تا ۸۰ درصد کاهش و برای رانندگان می‌تواند سالیانه مبلغی بیش از پنج میلیون تومان صرفه‌جویی اقتصادی به همراه داشته باشد که این امر سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.
توزیع بیش از هزار و ۱۹۸ تن گاز مایع در ایلام
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام با بیان اینکه رسالت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در اجرای این طرح راستی آزمایی و شناسایی مصرف کنندگان واقعی سوخت گاز مایع است، گفت: بیش از ۱۴۰ تن گاز مایع در استان با استفاده از زیر ساخت بانکی در بخش خانوار و ۴۲ تن در بخش غیر خانوار شامل اصناف، صنایع و آشپزخانه های متمرکز مصرف شده است.
چاغروندی با تاکید بر نا ایمن و غیر استاندارد بودن استفاده از کپسول های گاز مایع (LPG) به عنوان سوخت خودرو افزود: میزان گاز مایع جذب شده در استان برای مصارف خانگی و اصناف با تایید سازمان متولی است.
وی تاکید کرد: خانوارهایی که قبلا جهت دریافت نفت سفید در سامانه سدف ثبت نام کرده اند می توانند با مراجعه به عاملین توزیع از طریق کارت بانکی ثبت شده سرپرست خانوار اقدام به دریافت گاز مایع خود کنند.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام ادامه داد: در بخش غیر خانوار اصناف و صنایع دارای شناسه صنفی با ثبت در خواست ماهیانه در سامانه سدف به آدرس newtejaratasan.niopdc.ir می توانند سهمیه خود را بدون محدودیت دریافت کنند.
 
انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

استاندار ايلام,قاسم سلميان دشتكي,استان ايلام,ايلام بيدار
استاندار ايلام در گفتگوي اختصاصي با ايلام بيدار مطرح كرد؛
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب