کد مطلب: 47830
تاریخ انتشار : 1399-07-09 07:13
ندیمی کارشناس مسائل اجتماعی گفت: کاهش آمار ازدواج در استان ایلام و سطح کشور نگران کننده است وباید تا دیر نشده تدبیری به حال آن اندیشید.

 

 

"حسین ندیمی " کارشناس مسائل اجتماعی در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار گفت: خانواده یکی از ارکان مهمی است که در برنانه های دولت باید جایگاه ویژه ای داشته باشد.

 

وی اظهار کرد: باید برای مسئله ازدواج برنانه ریزی  و فرهنگ ازدواج آسان را در میان مردم تبیین کرده تا هزینه های اضافی بر خانواده ها تحمیل نشود.

 

ندیمی در ادامه گفت: سیاست های حمایتی دولت هم باید در جهت افزایش ازدواج و کاهش طلاق باشد ولی امروز با افزایش قیمت ها و وضعیت اقتصادی خانوار این امر با مشکل مواجه شده است.

 

کارشناس مسائل اجتماعی بیان داشت: کاهش آمار ازدواج و افزایش رشد طلاق ودر نتیجه آن کاهش نرخ زاد و ولد نگران کننده است که در بیشتر مناطق کشور به خصوص ایلام نمود پیدا کرده است.

 

وی خاطر نشان کرد: جمعیت کشور رو به پیری می رود و این نگران کننده است زیرا جوانان سرمایه های اصلی مملکت برای توسعه کشور هستند چنانچه در دفاع مقدس با اعتماد  به قشر جوان نتایج شگفت انگیزی رقم خورد.

 

ندیمی عنوان کرد: تا دیر نشده باید تدبیری اندیشید و مسئله ازدواج را رواج داد و از جوانان همانند بسیاری از کشورها با مشوق هایی مانند مسکن، اشتغال و سرمایه گذاری حمایت کرد.

 

کارشناس مسائل اجتماعی اضافه کرد: اگر اقدامی برای مسئله ازدواج صورت نگیرد مدل های غربی مانند ازدواج سفید جایگزین می شود واین مسئله در ایران  تبدیل به یک بحران خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/ر

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب