با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی؛
32 پروژه آبخیزداری در ایلام افتتاح شد
کد مطلب: 47805
تاریخ انتشار : 1399-07-08 11:17
با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، 32 پروژه آبخیزداری، آبخوانداری و کنترل سیلاب در ایلام افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش ايلام بيدار ،طی آیینی با حضور مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ۳۲ پروژه آبخیزداری، آبخوانداری و کنترل سیلاب در ایلام، افتتاح و به بهره برداری رسید.

"مسعود منصور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور  در این آیین، گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های سازمان جنگل‌ها اجرای طرح‌هایی نظیر توسعه جنگل کاری اقتصادی، زراعت چوب و توسعه کشت گیاهان دارویی است.

وی افزود: توسعه جنگل کاری اقتصادی در سطح ۳۰ هزار هکتار از اراضی کشور آغاز شده است.

رئیس سازمان جنگل‌ها گفت: توسعه طرح‌های مرتع داری و توسعه طرح‌های آبخیزداری از دیگر اولویت‌های سازمان جنگل‌ها است.

اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح 250 هزار هکتار

رضا احمدی مدیرکل منابع طبیعی استان در حاشیه این آیین، گفت: برای اجرای این پروژه‌ها بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که در سطح ۱۳ هزار هکتار از حوزه آبخیز شهر ایلام اجرایی شده است.

وی افزود: در طرح آبخیزداری سه هزار و ۲۵۰ هکتار برای استان مصوب شده ولی با تلاش‌های منابع طبیعی استان قرار است در سطح بیش ۱۲ هزار هکتار اجرایی شود.

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام، گفت: اجرای طرح‌های آبخیزداری در سطح ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی استان در آینده اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب