کد مطلب: 47622
تاریخ انتشار : 1399-07-02 07:58
طی ماه‌های گذشته قیمت نفت در بازار جهانی به خاطر کاهش تقاضا ناشی از تبعات شیوع ویروس کرونا سقوط کرد و هندی‌ها تلاش کردند از این فرصت کمال استفاده را برده و انبارهای خود را از نفت 19 دلاری پر کنند.

به گزارش ايلام بيدار ، به نقل از راشاتودی، وزارت نفت و گاز هند اعلام کرد که این کشور از فرصت سقوط قیمت نفت در بازار جهانی طی ماه‌های گذشته استفاده کرده و انبارهای استراتژیک نفت خود را با نفت بشکه‌ای 19 دلار پر کرده است.

این وزارتخانه هندی مدعی شده، این اقدام 700 میلیون دلار برای این کشور صرفه اقتصادی داشته است.

وزارت نفت هند به نقل از وزیر نفت این کشور نوشت: در قالب استفاده از فرصت کاهش قیمت نفت در بازار جهانی 16.71 میلیون بشکه نفت در ماه‌های آوریل و می خریداری کرده و تمام سه انبار نفت استراتژیک این کشور در منطقه بیشاخاپاتنام را پر کرده است.

متوسط قیمت نفتی که هند در ماه‌های آوریل و می برای انبارهای استراتژیک خود خریداری کرده 19 دلار در هر بشکه بوده که کمتر از یک سوم قیمت نفتی است که در ماه ژانویه پرداخت کرده است.

وزارت نفت هند می‌گوید، به لطف کاهش قیمت نفت به کمترین میزان در چند سال گذشته در ابتدای سه ماهه دوم سال جاری، هند 685.11 میلیون دلار در واردات نفت صرفه جویی اقتصادی داشته است.

هندی‌ها می‌گویند، پولی که برای واردات نفت در ماه‌های آوریل،‌می و جولای پرداخت کرده‌اند، نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش چشم‌گیری داشته است.

کاهش تقاضای نفت هند به خاطر بحران کرونا البته یکی از نگرانی‌های مهم در بازار نفت جهانی است، چرا که در ماه ژوئن واردات نفت این کشور به کمترین میزان در 5 سال گذشته رسید و در ماه جولای به خاطر اعمال محدودیت‌های کرونایی به کمترین میزان در بیش از 10 سال گذشته سقوط کرد.

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب