کد مطلب: 47518
تاریخ انتشار : 1399-06-30 07:59
رحیمی مقدم گفت: خیرین این شهرستان معادل ۱۵ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی به مرکز بهداشتی و درمانی شهید فیاض بخش لومار اهدا کردند.

به گزارش ايلام بيدار ،"جواد رحیمی مقدم"،فرماندار سیروان ؛گفت:: این تجهیزات شامل اکوسونوگرافی، رادیولوژی دیجیتال، الکتروکاردیوگراف، الکتروشوک بای فازیک، ۲ عدد پالس اکسی متر، چهار دستگاه فشارسنج، دستگاه اکسیژن ساز، تب سنج دیجیتال و ویلچر است.

وی یادآور شد: این تجهیزات با رایزنی و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی با ارز دولتی خریداری شده و سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتبار از سوی خیرین هزینه شده است.

وی تاکید کرد: خیرین سیروانی در راستای کمک به مبارزان جبهه‌ سلامت به تجهیز درمانگاه شهرستان سیروان اقدام کردند.

فرماندار سیروان گفت: پیش از این نیز سیروانی های مقیم مرکز با مشارکت دیگر خیرین این شهرستان ۱۱ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات پزشکی به مرکز بهداشتی و درمانی لومار کمک کردند.

رحیمی مقدم یادآور شد: این خیرین با تشکیل یک گروه، ایده‌ خرید تجهیزات برای این درمانگاه را دنبال کردند تا علاوه بر ارائه‌ خدمات پزشکی در لومار و تکمیل این زیرساخت، گامی در زمینه کاهش مراجعه بیماران این شهرستان به مناطق دیگر بردارند.

فرماندار سیروان گفت: این افراد با سرمایه‌گذاری خیرین سیروانی ساکن تهران، موفق به خرید یک دستگاه چند کاره شامل دستگاه دوقلوی الکتروکاردیوگراف شش کاناله، الکتروشوک و اکوسونوی پرتابل شدند.

رحیمی مقدم افزود: قیمت این دستگاه در بازار آزاد حدود ۶۵ هزار دلار یعنی معادل بیش از ۱۰ میلیارد ریال است که با ارتباطات ایجاد شده توسط اعضای جامعه‌ ایلامیان مرکز و دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، دستور برخورداری بیش از ۷۰ درصد تخفیف وزارتخانه و همچنین اختصاص ارز دولتی فراهم شد به همین دلیل حدود هفت میلیارد ریال کمتر از قیمت بازار آزاد از سوی خیرین هزینه شد.

 

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب