کد مطلب: 47247
تاریخ انتشار : 1399-06-20 17:02
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس مالک شریعتی‌نیااز اشتغال کشاورزی و صنعتی 25 هزار نفر از طریق سامانه گرمسیری در استان خبر داد.

به گزارش ایلام بیدار،امروز تعدادی از نمایندگان اعضای کمسیون‌های پنجگانه مجلس شورای اسلامی به قصد بازدید میدانی از طرح‌ها و پروژه‌های مرزی به استان ایلام سفر کردند؛ بازدید از سامانه گرمسیری، بازارچه مرزی چنگوله، میدان نفتی آذر مهران و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان از برنامه‌های سفر اعضای پنج کمیسیون مجلس شورای اسلامی به ایلام است.

"مالک شریعتی‌نیا"،سر نماینده مجلس یازدهم در تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در حاشیه بازدید از طرح سامانه گرمسیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام، گفت: مشکلات پیش رو ان‌شاءالله با تامین اعتبار و افزایش تدبیر در مدیریت منابع اجرا و حل و فصل می‌شود؛ عمران و آبادانی برای منطقه به وجود خواهد آمد، خدمات خوبی نیز ارائه می‌شود و امنیت پایدار مردمی در ۴۳۰ کیلومتر مرزهای استان ایجاد خواهد شد.

وی افزود: به گفته‌ی مدیر توسعه آب و نیروی وزارت نیرو، اعتبار اولیه طرح سال ۹۳ از محل صندوق توسعه ملی ۲.۵ میلیارد دلار بوده که با احتساب ۵۰ کیلومتر تونل نوسود کرمانشاه، سد و نیروگاه داریان و تونل‌های بازی‌دراز و KT1,2 در ایلام مجموعا ۳۵ کیلومتر کار در حال تکمیل است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، گفت: به دلیل تلاطم نرخ ارز برای بخش باقی‌مانده، حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است که مجموعا ۵۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی از این طرح منتفع خواهد شد که مجموع اشتغال برای بخش کشاورزی و صنعتی ۲۵ هزار نفر پیش بینی شده است.

شریعتی افزود: به گفته‌ی مدیر پروژه مذکور دو قطعه ۳ و ۴ آن در ایلام با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی از سال ۹۷ غیرفعال شده است و تمام تلاش نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از این پروژه حل و مرتفع کردن آن خواهد بود که نیازمند بررسی جزییات هزینه کرد اعتبارات گذشته و تشکیل کمیته ویژه در مجلس و دولت برای تامین مابقی اعتبارات مورد نیاز است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در پایان با بیان اینکه مجلس در کار اجرایی دولت دخالتی ندارد و تنها از ابزار تقنینی برای حمایت و ابزارهای نظارتی برای پیگیری مطالبات مردم استفاده می‌کند، تاکید کرد: این رویکرد که مجلس یازدهم برای پیگیری مسائل و مشکلات منطقه‌ای به خصوص در مواردی که پروژه‌های ملی در مناطق محروم فعال است حائز اهمیت است و این طرح‌ها قطعا از حمایت ملی مجلس برخوردار است چرا که در زمینه آثار و تبعات اقتصادی مثبت برای کشور و همچنین تبعات مثبت در معیشت مردم و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در آینده بسیار موثر خواهد بود.

انتهای پیام/الف

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب