رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران مطرح کرد؛
حمایت عراق از توسعه همکاری‌ دانشگاه‌های مرزی با ایران
کد مطلب: 47208
تاریخ انتشار : 1399-06-19 07:31
امجد حمید المظفر گفت: یکی از اولویت‌ها توسعه همکاری‌های ۲ جانبه دانشگاه ایلام و دانشگاه‌های مرزی عراق همچون میسان، واسط و دیاله است و سفارت عراق در ایران با تمام توان از این روند حمایت می‌کند.

به گزارش ايلام بيدار ، "امجد حمید المظفر"، رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران در دیدار با رئیس دانشگاه ایلام  به سابقه تاریخی روابط دو کشور ایران و عراق اشاره کرد و گفت: به دلیل اشتراکات مختلف فرهنگی، قومی و دینی بستر لازم برای توسعه هر چه بیشتر روابط فراهم شده است.

وی اظهار کرد: به علت فاصله کم بین دانشگاه ایلام و مرز عراق، جایگاه خوب دانشگاه ایلام در جمهوری اسلامی، ظرفیت‌های خوب آزمایشگاهی و کارگاهی همچنین علاقه خاص دانشجویان عراقی برای تحصیل در دانشگاه ایلام، یکی از اولویت‌های اصلی سفارت عراق در ایران برای توسعه روابط علمی با کشور ایران، توسعه روابط دانشگاهی با دانشگاه ایلام است که قدم‌های مثبتی در این راه برداشته شده است.

رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران افزود: برای تحقق اهداف مورد نظر، یکی از اولویت‌ها توسعه همکاری‌های دو جانبه دانشگاه ایلام و دانشگاه‌های مرزی عراق همچون میسان، واسط و دیاله است و سفارت عراق در ایران با تمام توان از این روند حمایت می‌کند.

امجد با استقبال از راه‌اندازی دفتر کنسولی و مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در دانشگاه ایلام،خواستار اهتمام مدیریت دانشگاه ایلام برای پذیرش دانشجویان بورسیه عراقی، حضور دانشجویان عراقی در کلاس‌های درس دانشجویان ایرانی، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک، امضای تفاهم‌نامه مطالعات پژوهشی با دانشگاه‌های عراقی و تخفیف در پرداخت شهریه‌ها شد.

رییس دانشگاه ایلام نیز در این دیدار گفت: مجوز پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور برای تحصیل دانشجویان عراقی در ایلام اخذ شده است تا این افراد به صورت جامعه‌محور و مسأله محور این دوره را گذرانده و هدفمند وارد بازار کشور عراق شوند.

رایزن فرهنگی سفارت جمهوری عراق  در ایران در سفر به ایلام و دیدار با مسوولان دانشگاه ایلام ابتدا از آزمایشگاه مرکزی، کتابخانه مرکزی، مجتمع گلخانه‌های تحققاتی و دانشکده‌های کشاورزی، فنی و مهندسی و علوم پایه بازدید کرد و در جریان ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ایلام قرار گرفت.

 

انتهای پیام/س

برگزیده سایت

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب