کد مطلب: 46501
تاریخ انتشار : 1399-05-16 08:30
"اقبال گراوندی" از پایان برداشت ۲ محصول گندم و جو در سطح ۳۳ هزارو ۲۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.

" اقبال گراوندی" مدیر جهاد کشاورزی چرداول ، در گفتگو با خبرنگارايلام بيدار گفت : در سال زراعی ۹۹-۹۸ کشاورزان شهرستان چرداول ۲۶ هزارو ۵۵۰  هکتار از اراضی خود را به کشت گندم و همچنیین ۶ هزارو ۶۵۰ هکتار را به کشت جو اختصاص دادند که با توجه به اقدامات مناسب جهاد کشاورزی همچون قطره بارانی کردن مزارع و ایجاد کانال های بین مزارع  نسبت به سال گذشته افزایش خوبی داشته است.
وی اظهار داشت: تعداد ۱۱۸ دستگاه کمباین محلی و غیربومی کار برداشت محصولات را انجام دادند که در نهایت ۲۳هزار تن گندم و ۶ هزارتن جو از سطح مزارع کشاورزان برداشت شد که با توجه به جدایی هلیلان از شهرستان چرداول و همچنین کاهش بارش باران نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش نامحسوسی داشته است.
گراوندی اضافه کرد: هفت مرکز خرید کار خرید و انبار این ۲ محصول را در مناطق مختلف شهرستان انجام دادند که ارزش ریالی فروش گندم ۵۶۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال و جو ۱۳۸ میلیارد ریال بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی چرداول خاطر نشان کرد: شهرستان چرداول با داشتن موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی ویژه همواره سطح وسیعی از مزارع کشاورزی را به کاشت گندم، جو ، دانه های روغنی، ذرت، حبوبات، هندوانه و برنج محلی عنبر بو و شمشیری اختصاص می دهد و نقش مهمی در تولید این محصولات در استان ایلام دارد.
وی یادآور شد: شرایط نامساعد جوی، کاهش میزان بارندگی، عدم پراکنش مناسب باران و شروع زود هنگام گرما باعث افت عملکرد در شهرستان چرداول شده است.
 
انتهای پیام/ر

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب