کد مطلب: 46481
تاریخ انتشار : 1399-05-15 16:05
مرحله دوم کمک‌های مومنانه در سراسر کشور به صورت همزمان آغاز شد.

به گزارش ايلام بيدار ،مرحله دوم کمک‌های مومنانه امروز در سراسر کشور به صورت همزمان آغاز شد. در این مرحله از کمک‌های مومنانه توزیع همزمان و سراسری سبدهای معیشتی و اطعام صورت خواهد گرفت.

کرمانشاه با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) کمک‌های مومنانه را شروع کرد

مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه بابیان اینکه کار کمک مومنانه در کرمانشاه بصورت قرارگاهی انجام خواهد شد، گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در این مرحله، 50 هزار بسته پروتئینی بین مردم به وسیله گروهای‌جهادی، هیئات مذهبی و سایر خیران و... توزیع کرده است.

هزارخانی تصریح کرد: سپاه حضرت نبی‌اکرم (ص) نیز این مرحله ۲۸ هزار بسته (ارزش هر بسته ۳۰۰ هزار تومان) را مهیا کرده که در سه مقطع زمانی بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع خواهد کرد.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه، از توزیع 9 هزار بسته از این میزان در دهه امامت و ولایت خبر داد و گفت: فردا (پنجشنبه، ۱۵ مردادماه) حدود ۹ هزار بسته در چهار مسجد در سطح شهر کرمانشاه بین مردم توزیع می‌شود که نظیر این مراسم را هم در دیگر شهرستان‌های استان داریم.

به گفته هزارخانی، ۱۰ هزار بسته دیگر در دهه اول محرم و ۹ هزار بسته باقی‌مانده در دهه آخر ماه صفر بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.

زنجان با ۷ هزار بسته معیشتی وارد کمک‌های مومنانه شد

فرهاد امندی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد و این تاثیرگذاری زندگی اقشار ضعیف جامعه را با چالش مواجه کرده است.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه گام نخست مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه آغاز می‌شود، بیان کرد: گام نخست از عید قربان تا عید فطر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه گام دوم و سوم نیز در ایام محرم برگزار خواهد شد، اضافه کرد: این مراحل دهه نخست محرم و اربعین تا ایام رحلت پیامبر اعظم اجرایی می‌شود.

امندی با اشاره به اینکه در مرحله نخست ۷ هزار بسته کمک معیشتی در بین نیازمندان استان زنجان توزیع می‌شود، ادامه داد: از این تعداد یک هزار بسته در شهر زنجان توزیع خواهد شد.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه این بسته‌ها بین اقشار ضعیف و نیازمند جامعه توزیع خواهد شد، گفت: ارزش مادی این بسته‌ها بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

توزیع ۳۰۰۰ بسته غذایی در مرحله دوم بین نیازمندان فهرج

ایوب سنجری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج اظهار داشت: در مرحله دوم کمک‌های مومنانه 3 هزار بسته غذایی که شامل مواد پروتئینی، گوشت مرغ، برنج و روغن است، در مناطق محروم این شهرستان بین نیازمندان توزیع می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فهرج تصریح کرد: در پویش قربانی به یاد سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، 67 راس گوسفند در روز عید قربان ذبح و بین نیازمندان در مناطق محروم این شهرستان بین نیازمندان توزیع شد.

وی از توزیع یک هزار کیسه آرد بین نیازمندان خبر داد و گفت: 4 هزار پرس غذایی گرم در روز عید غدیر بین نیازمندان و محرومان توزیع می‌شود.

سنجری خاطرنشان کرد: در مرحله اول رزمایش کمک‌های مومنانه، 5 هزار بسته غذایی بین نیازمندان و افراد آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد.

اجرای مرحله دوم رزمایش «کمک مؤمنانه» در کاشمر

علی یعقوبیان در حاشیه توزیع بسته‌های معیشتی دومین مرحله رزمایش کمک‌های مؤمنانه در محل پایگاه مقاومت بسیج مسجد امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: در این مرحله ۸۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۱۷۶ میلیون تومان و ۱۵۰ بسته دیگر به ارزش ۴۵میلیون تومان نیز طی هفته آینده بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشمر با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم رزمایش کمک‌های مؤمنانه در دهه اول محرم و دهه پایانی صفر نیز اجرایی ‌شود، یادآور شد: در این رزمایش‌ها ضمن شناسایی نیازمندان واقعی، کمک‌های خیرین جمع‌آوری و پس از تهیه کالاهای اساسی نسبت به بسته‌بندی و توزیع آن میان خانواده‌ها اقدام می‌شود.

یعقوبیان همچنین با اشاره به تهیه و توزیع ۱۲۰ سری جهیزیه طی دو مرحله از ابتدای سال جاری در این شهرستان، ابراز کرد: در سومین مرحله توزیع نیز ۱۵۱ سری جهیزیه به‌صورت مشارکتی که شامل ۷ قلم کالای ایرانی است هم‌زمان با دهه ولایت تحویل زوج‌های جوان می‌شود.

کمک‌های مومنانه در «تفرش» نیز آغاز شد

محسن صادقی فرمانده سپاه شهرستان تفرش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تفرش، با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح کمک مومنانه در شهرستان تفرش، اظهار کرد: در این مرحله با همکاری کمیته امداد، دستگاه‌های اجرایی و خیرین همچون مرحله نخست این طرح بسته‌های حمایتی را در اختیار نیازمندان قرار می‌دهیم.

وی افزود: در این مرحله بسته‌های حمایتی شامل مواد غذایی، اقلام بهداشتی و لوازم التحریر خواهد بود که از ظرفیت خیرین در این زمینه باید بهره‌گیری شود.

فرمانده سپاه شهرستان تفرش خاطرنشان کرد: شناسایی خانوارهای نیازمند با همکاری کمیته امداد، بسیج محلات، پایگاه‌های مقاومت و هیئت امنای مساجد انجام خواهد شد تا این بسته‌ها به دست نیازمندان واقعی برسد.

صادقی تصریح کرد: در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه بیش از ۱۱۰۰ بسته حمایتی در تفرش توزیع شد که امیدواریم با همکاری مسئولان و خیرین در مرحله دوم بتوانیم خانوارهای بیشتری را تحت حمایت قرار دهیم.

توزیع۳ هزار بسته معیشتی در «شبستر» آذربایجان شرقی

حبیب دباغ در آغاز مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در شبستر اظهار داشت: در مرحله دوم کمک‌های مومنانه بیش از 600 بسته معیشتی به ارزش 2500 میلیون ریال آغاز و دربین خانوارهای نیازمند در شهرستان شبستر توزیع می‌شود.

مسئول سازمان بسیج کارگری و کارخانجات آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه در شرایط سخت اقتصادی ظالمانه دشمنان قرار گرفته‌ایم یادآور شد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در شهرستان شبستر که در مجموعه آیسودا شروع شد با توجه به شرایط اقتصادی کشور به منظور رفع مشکلات نیازمندان اقدام می‌شود.

وی اقدامات صورت گرفته در استان را یادآور شد و اضافه کرد: پیرو دستورات مقام معظم رهبری در ارتباط با شکل‌گیری نهضت تعاون و احسان مقرر شده سه هزار بسته معیشتی به ارزش 10 میلیارد ریال تا پایان مرحله دوم در استان آذربایجانشرقی در قالب رزمایش کمک مؤمنانه بین نیازمندان توزیع شود.

آغاز رزمایش کمک مؤمنانه «مهر ولایت» در نجف‌آباد

مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه با عنوان طرح «مهر ولایت» پیش از ظهر امروز در شهرستان نجف‌آباد با همکاری ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان آغاز شد.

در این رزمایش تعداد ۶۰۰ بسته حمایت غذایی شامل رب گوجه‌فرنگی، روغن، کنسرو، مرغ، برنج، عدس و نخود به ارزش تقریبی هر بسته ۱۸۰ هزار تومان و تعداد ۱۲۰۰ کارت هدیه نقدی ۲۰۰ هزار تومانی بین نیازمندان توزیع می‌شود.

همچنین حوزه مقاومت بسیج امام علی(ع) ویلاشهر با توزیع ۵۰۰ بن خرید ۲۰۰ هزار تومانی و ۳۰۰ بسته حمایت معیشتی شامل عدس، نخود، تن ماهی، سویا، برنج، رب گوجه‌فرنگی، ماکارونی و روغن؛ رزمایش طرح مهر ولایت را آغاز کرد.

از تعمیرات وسایل سرمایشی تا حمایت از مشاغل خانگی در بندرعباس

مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی در حالی عصر امروز در بندرعباس آغاز می‌شود که در این مرحله قرار است رویکردی کاملأ متفاوت به اجرا در آید.

مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه با توزیع 16000 بسته معیشتی عصر امروز از ساعت 16 با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس و همچنین سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در حسینیه عاشقان ثارالله بندرعباس برگزار می‌شود.

در این مرحله از رزمایش سراسری کمک مؤمنانه، خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا شناسایی شدند و قرار است بسته‌های حمایتی با تکریم و احترام درب منازل آنان به این افراد تقدیم شود.

علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی، کارگاه دوخت لباس فرم مدارس برای دانش آموزان بی‌بضاعت با همکاری و مشارکت بسیج سازندگی راه‌اندازی که تاکنون هزار بسته لباس و لوازم‌التحریر توسط کارگاه‌های بسیج سازندگی استان برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی تهیه شده است.

شیفت ایثار کارگران در کارخانجات از دیگر اقدامات مهم بسیج کارگری و کارخانجات برای یاری‌رسانی به نیازمندان است که از امروز آغاز خواهد شد.

در راستای قرارگاه‌های طرح تحول محلات، مرکز تعمیراتی وسایل سرمایشی کولر و یخچال به‌صورت رایگان در محلات محروم بندرعباس از دیگر اقدامات است.

رویکرد این مرحله از رزمایش صرفا توزیع اقلام غذایی نیست و حمایت از مشاغل خانگی یکی از برنامه‌های مهم این مرحله است.

در حال به روز رسانی . . .

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب