کد مطلب: 46355
تاریخ انتشار : 1399-05-12 12:47
کارگزارانی ها با محوریت انتخابات 1400 جلسات خود را شروع کرده اند و سعی دارند کاندیدای مورد نظرم خود را در این انتخابات معرفی کنند.

به گزارش ايلام بيدار ،اصلاح طلبان که در انتخابات مجلس یازدهم با شکست فاحشی روبرو شده اند حالا برای انتخابات سال 1400 خود را آماده می کنند. شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات دیگر در راس امور این جریان سیاسی نیست و با استعفای «محمدرضا عارف» و «عبدالواحد موسوی لاری» از ریاست و جانشینی این شورا سازوکار این جریان سیاسی بهم خورده و تصمیم گیری در این حوزه با اختلاف نظر زیادی روبرو شده است.

حالا از اردوگاه اصلاح طلبی خبر می رسد که اعضای حزب کارگزاران سازندگی با محوریت انتخابات 1400 جلسات خود را شروع کرده اند. 
 
در همین رابطه روزنامه اعتماد نوشت: « اخیرا اما همان‌طور که کانال تلگرامی این حزب هم خبر داده و جمالی نیز تایید کرده، اعضای شورای مرکزی بالاخره دور هم جمع شدند تا در مورد فضای سیاسی کشور و موانع و مشکلات بحث و تبادل‌نظر کنند. آن‌طور که جمالی به ایسنا گفته «موضوع انتخابات مجلس یازدهم، فضای عمومی کشور و تحولات کشور، وضعیت حزب و همچنین جهت‌گیری حزب در سال منتهی به انتخابات» بخش‌های اصلی این نشست بوده است که بر این اساس می‌توان گفت کارگزاران سازندگی اولین و تنها حزبی است که در این ایام نشستی رسمی با حضور اعضای شورای مرکزی و در چارچوب‌های حزبی در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار کرده است، چراکه تاکنون نه میان اصلاح‌طلبان و نه میان اصولگرایان نشست رسمی و حزبی با محوریت انتخابات ۱۴۰۰ برگزار نشده ‌بود.»
 
این روزنامه ادامه می دهد: به‌گفته این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی البته «در یک جلسه درباره انتخابات به جمع‌بندی نمی‌رسیم و قرار شد جلسات به صورت منظم برگزار شود تا جمع‌بندی نهایی حاصل شود. البته رویکرد حزب، مشارکت فعال در انتخابات است. در انتخابات مجلس یازدهم هم که شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان لیستی ارایه نکرد، کارگزاران با یک لیست وارد انتخابات شد.»
 
پیام برگزاری جلسات حزبی با محوریت انتخابات ریاست جمهوری آتی این موضوع را مطرح می کند که کارگزارانی ها فارغ از جریان اصلاحات سعی دارند با انتخاب کاندیدا یا نماینده خود را به جریان اصلاحات تحمیل کنند یا اینکه کاندیدایی در انتخابات آتی ریاست جمهوری برای انتخابات به طور خاص از این حزب سیاسی حضور یابد.
 
اعتماد در این باره نوشت: با این حال همین اظهارنظر و نقب زدن به اسفندماه 98 که کارگزاران لیست جداگانه‌ای ارایه کرد و حاضر به همراهی با اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان نشدند، نشان می‌دهد که این حزب دور جدیدی از فعالیت خود را برای حضور جدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز کرده است.»
 
این روزنامه اصلاح طلب درباره گزینه های احتمالی حزب کارگزاران برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 ادامه داد: گمانه‌زنی‌ها در مورد کاندیداهای احتمالی اصلاح‌طلبان و شنیده‌ها حاکی از آن بود که احتمالا محسن هاشمی و اسحاق جهانگیری، گزینه‌های کارگزاران برای انتخابات ۱۴۰۰ باشد که گزینه محسن هاشمی قوی‌تر از جهانگیری به نظر می‌رسید. البته نزدیکی کارگزارانی‌ها به علی لاریجانی نیز قابل کتمان نیست. آنها همواره از علی لاریجانی به عنوان گزینه‌ای یاد کرده و می‌کنند که می‌تواند در انتخابات گزینه اصلاح‌طلبان هم باشد. 
 
انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب