کد مطلب: 46273
تاریخ انتشار : 1399-05-09 08:11
معاون غذا و دارو استان ایلام از تامین و توزیع واکسن آنفلوانزا توسط سازمان غذا و دارو خبر داد.

به گزارش ایلام بیدار؛مهتاب شاهماری معاون غذا و دارو استان ایلام، گفت: نیاز استان به واکسن آنفلوانزا در اردیبهشت ماه برآورد و اعلام شده است.

وی افزود: هنوز واردات واکسن صورت نگرفته اما برنامه ریزی و اقدامات در این خصوص توسط سازمان غذا و دارو در حال انجام است.

معاونت غذا و دارو استان ادامه داد: در شرایط عادی توزیع این واکسن در شهریور ماه انجام می‌شود که امسال هم بر اساس اظهارات مسوولین سازمان غذا و دارو انتظار می‌رود طبق روال گذشته واکسن توزیع شود.

واردات واکسن آنفلوانزا از چندین کشور

شاهماری بیان داشت: سازمان غذا و داروی کشور اعلام کرده که در عین حال واردات‌ واکسن آنفلوانزا از چندین کشور انجام می‌شود و پیش‌ بینی می‌شود این واکسن به میزان چهار تا پنج برابر سال قبل تامین شود، اما بحث و تمرکز اصلی بر این است که هر چه زودتر واکسن آنفلوانزای تولید داخل، وارد بازار شود.

وی ادامه داد: با این اظهارات از نگرانی استان‌ها در خصوص کمبود واکسن آنفلوانزا کاسته شده، اما آنچه باید بدان توجه شود این است که در هر شرایطی واکسیناسیون گروه‌های پرخطر در اولویت است.

شاهماری عنوان کرد: باید در شرایط کنونی به گونه‌ای برنامه ریزی شود که ابتدا افراد با ریسک بالاتر که ابتلا به آنفلوانزا می‌تواند تهدید کننده حیاتشان باشد در اولویت باشند اما این بدان معنا نیست که امکان واکسیناسیون برای سایر افراد جامعه فراهم نیست.

انتهای پیام/

برگزیده سایت

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ؛
استاندار ايلام,قاسم سلميان دشتكي,استان ايلام,ايلام بيدار
استاندار ايلام در گفتگوي اختصاصي با ايلام بيدار مطرح كرد؛
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب