کد مطلب: 46042
تاریخ انتشار : 1399-05-02 08:38
فیلم سینمایی «پارادوکس» که توسط کارگردان کویتی به سفارش شبکه نتفلیکس ساخته شده، در استان‌های یزد و مازندران مقابل دوربین رفته است.

به گزارش ايلام بيدار ، «حمد الصراف» کارگردان و تهیه‌کننده کویتی که فیلمی را با عنوان «پارادوکس» (در سایه تناقض | In Paradox) تولید کرده است، در مصاحبه با بخش فرهنگی روزنامه عمان، به ارایه توضیحاتی درباره تولید این فیلم در ایران و کاندیداتوری فیلم در گلدن گلوب پرداخته است.

به گفته او، این فیلم با داستانی درباره تضاد‌ها و تناقض‌ها تولید شده که فرآیند پیش‌تولید تا نتیجه نهایی بیش از ۳ سال زمان برده است.

 

 

در ساخته الصراف، علاوه بر بازیگران کویتی، چند بازیگر از ملیت‌های مختلف عرب حضور دارند. او در این باره به العین گفته است: ابتدا «فیصل الامیری» و «جاسم النبهان» را از کویت در نقش پسر و پدر انتخاب کردم و سپس اسماعیل، جعفر یونس و نوار یوسف از سوریه و «غانم الزرلی» از تونس و «جمال حمدان» را از لبنان به فیلم اضافه کردم. انتخاب بازیگران از چند ملیت به این دلیل است که می خواستم این فیلم یک هویت برای جهان عرب باشد.

وی اضافه می‌کند: البته این ترکیب بازیگران با لهجه‌های مختلف عربی ریسک بود، چون مرسوم است که بازیگران در فیلم‌های عربی از یک کشور و یک گویش انتخاب شوند، اما ماهیت این داستان نیاز به حضور ملیت‌های مختلف عربی و تنوع گویش‌ها داشت. من دریافتم که پذیرش این موضوع برای مردم جهان عرب آسان است، من ایده‌هایی دارم که می‌تواند در همه جا اعمال شود و محدود به یک جامعه خاص نباشد.

به گفته کارگردان «پارادوکس» هر کارگردان و نویسنده‌ای در ذهن خود موضوعات خاصی دارد که دوست دارد به آنها بپردازد؛ او هم تمایل دارد چندین شخصیت از بیش از یک کشور را در خدمت داستان‌هایش درآورد.

طبق گفته رایزنی فرهنگی کشورمان در عمان، الصراف با اشاره به طبیعت، جغرافیا و پیشینه تاریخی ایران، ظرفیت بالقوه لوکیشن‌های موجود در ایران را مورد تأیید قرار داده و گفته است: این فیلم در شهرهای یزد و چالوس (کاخ ملکه مادر که در زمان محمدرضا پهلوی در استان مازندران بنا شده) مقابل دوربین رفته است.

 


کاخ ملکه مادر در شهرستان چالوس

 

سبک تعلیق، رمزآلود و هیجانی در اولین ساخته سینمایی این کارگردان کویتی به وضوح دیده می‌شود و همین امر شهر تاریخی یزد و همچنین کاخ ملکه مادر را (که قبلاً هم در سریال ایرانی «مُلکاوان» زیاد دیده شده) برای لوکیشن‌های این فیلم مناسب فیلمبرداری کرده است.

 

 

الصراف که پیش‌تر در جشنواره کازابلانکا تقدیر شده اسـت، ابراز امیدواری کرده: فیلم «پارادوکس» که میان ۱۰ فیلم برتر نتفیلکس قرار گرفته است؛ در نامزدهای نهایی «گلدن گلوب» هم بتواند به رقابت بپردازد.

این کارگردان کویتی به بوابةالأخبار گفته است: نمایش «پارادوکس» در شبکه نتفلیکس یک گام مهم برای بازاریابی فیلم‌های کویت و کشورهای حاشیه خلیج فارس در سطح بین‌المللی است. او خاطرنشان کرده: این فیلم با ترجمه به انگلیسی ارائه شده است. همچنین به اسپانیایی و فرانسوی نیز ترجمه خواهد شد.

طبق اعلام العربی، داستان «پارادوکس» درباره مردی است که از سوی برخی از مهاجمان فرار می‌کند و قبل از اینکه زندگی و امنیتش به خطر بیفتد، باید خاطرات عجیب خود را تحت کنترل درآورد.

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب