رئیس اتاق بازرگانی ایلام در واکنش به بلوکه کردن دارایی های ایران توسط توسط کره جنوبی:
محبوس کردن ۹ میلیارد دلار پول مردم‌ ایران دزدی آشکار است
کد مطلب: 45858
تاریخ انتشار : 1399-04-23 13:29
رئیس اتاق بازرگانی استان ایلام گفت: همکاری در بخش خودرو و لوازم خانگی بین دو کشور که دارای سابقه ای طولانی مدت بوده باید تداوم می یافت نه اینکه کشور کره جنوبی به جرگه تحریم کنندگان بپیوندد.

به گزارش ايلام بيدار ، "شعبان فروتن"، رئیس اتاق بازرگانی استان ایلام در گفتگوی اختصاصی با ایلام بیدار با اشاره به محبوس کردن 9 میلیارد دلار پول مردم ایران توسط کره جنوبی گفت: کره جنوبی 9 میلیارد دلار منابع کشورمان را بلوکه کرده و هیچگونه همکاری در این زمینه برای آزادسازی این منابع ایران ندارد.

وی اظهار کرد: این اقدام کره جنوبی در حالی است که جمهوری اسلامی ایران همواره با کشورهای منطقه مراودات سازنده و مطلوبی داشته است.

فروتن افزود: بدنبال اعمال تحریم ها علیه کشورمان، متاسفانه برندهای کره جنوبی به سرعت تابلوهای شرکت ها و نمایندگی خود را پایین کشیده و به سرعت کوچ کردند.

رئیس اتاق بازرگانی استان ایلام گفت: با توجه به همکاری گسترده تجاری و اقتصادی که بین ایران و کره جنوبی از دیرباز تاکنون وجود داشته، انتظار می رفت این همکاری ها در بخش های اقتصادی که مشمول تحریم نیست ادامه یابد.

این فعال اقتصادی یادآور شد: همکاری در بخش خودرو و لوازم خانگی بین دو کشور که دارای سابقه ای طولانی مدت بوده باید تداوم می یافت نه اینکه کشور کره جنوبی به جرگه تحریم کنندگان بپیوندد.

وی تصریح کرد: احضار سفیر کشور کره جنوبی اولین اقدامی است که باید انجام گیرد تا وضعیت همکاری مجدد تجاری اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد.

فروتن ادامه داد: حمایت کره جنوبی از تداوم تحریم های ظالمانه بر علیه کشورمان را باید با تصویب لوایح برای کاهش سطح روابط و ممنوعیت کالاها از طریق مجلس شورای اسلامی جواب داد.

رئیس اتاق بازرگانی استان ایلام تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره نشان داده که بدنبال مراودات سازنده با جهان به ویژه در منطقه بوده و تاکنون در ارتباط چندسویه با کشورها این موضوع را عینیت بخشیده است پس انتظار می رود کشورهای منطقه نیز همین موضوع را رعایت کنند.

وی در پایان گفت: از دیگر اقدامات لازم و ضروری در مقابل اقدام کره جنوبی، به حداقل رساندن استفاده از کالاهای کره ای در ادارات دولتی است.

 

انتهای پیام/ش

برگزیده سایت

وقتی برخی افراد مشهور یک بام و دو هوا بازی می کنند؛
سانسور و تحلیل های آبکی تمامی ندارد؛
در لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب