استاندار ایلام در بیست و هفتمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا:
از حالت هشدار خارج شده ایم، ناچار به اعمال محدودیت ها هستیم
کد مطلب: 45503
تاریخ انتشار : 1399-04-10 23:22
استاندار ایلام در بیست و هفتمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت:از حالت هشدار خارج شده ایم، ناچار به اعمال محدودیت ها هستیم.

به گزارش ايلام بيدار ، قاسم سلیمانی دشتکی #استاندار_ایلام در بیست هفتمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا ضمن ابراز نگرانی از وضعیت #کرونا در استان هشدار داد: بارها و بارها بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور نیافتن در اجتماعات و مراسمات تاکید داشته‌ایم اما متاسفانه این موضوع رعایت نشد که نشد تا مادامی که امروز برخی از شهرستان‌های استان به وضعیت قرمز رسیده و تعدادی هم در شرایط نزدیک به قرمز هستند!
وی با عنوان این مطلب که از حالت هشدار خارج شده‌ایم و ناچار به اعمال محدودیت‌ها هستیم، گفت: امروز شهرستان‌های #ایلام، #دره‌شهر، #ایوان، #دهلران و #آبدانان در شرایط قرمز قرار دارند و طی نامه‌ای به ستاد ملی کرونا درخواست #اعمال_محدودیت در این مناطق داشته‌ایم.
استاندار ایلام در ادامه ضمن گله‌مندی از عدم اجرای پروتکل‌های بهداشتی از مردم درخواست داشت از دید و بازدیدها و مراسمات شادی و عزا به خاطر در امان ماندن از خطر مرگ کرونا دوری کنند و تاکید کرد: آمارها شرایط بسیار خطرناکی را به نمایش می‌گذارد تا جایی که اگر خدا نکرده کنترل از دست برود فاجعه اتفاق می‌افتد!
وی در ادامه با هشدار نسبت به بانیان و مسببان برگزاری اجتماعات و گردهمایی ها گفت: این افراد بدانند خواسته و یا ناخواسته مسئول به خطر انداختن جان مردم هستند!
رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با وحشتناک خواندن ضریب ابتلا به کرونا ظرف ۱۰ روز گذشته گفت: بطور میانگین هر روز ۱۵۰ نفر در استان کم جمعیتی چون ایلام مبتلا به کرونا شده است و این چند برابر میانگین ضریب ابتلا در کشور است.
وی با اشاره به ترددها و مسافرت‌ها غیر ضرور در این شرایط گفت: مسافرت در این شرایط خطرناک کرونایی به هیچ عنوان عقلانی نیست و این افراد که علی رغم آگاهی از وضعیت موجود باز به مسافرت می‌روند را باید پیام آوران مرگ نامید چراکه ناقل و عامل شیوع این ویروس خطرناک می شوند.
سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن هشدار درارتباط با ابتلای کارکنان ادارات به کرونا، گفت: آمار مبتلای کارکنان به خاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار بالا رفته است بطوریکه تاکنون در سیستم بانکی ۸۰ نفر مبتلا داشته‌ایم.
وی در ادامه خواستار اعمال محدودیت‌های بیشتر در ادارات شد و گفت: مدیران ادارات به تمام کارمندان که زمینه بیماری دارند، افراد مسن، خانم‌های باردار یا دارای بچه شیرخوار و ضعیف مرخصی بگیرند و سر کار حضور نیایند و تا حد امکان با آنان مساعدت لازم بعمل آید.
استاندار ایلام در ادامه خواستار لغو هر گونه همایش و گردهمایی و تجمعات اداری شد و گفت: ادارات حتی المکان تا آنجا که ممکن است کارهای خود را از طریق دورکاری انجام دهند تا از تراکم جمعیت در محیط اداری کاسته شود.
وی ضمن اینکه از همه ادارات خواست اقلام بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی برای کارکنان تهیه و در اختیار آنان قرار دهند، افزود: از دانشگاه علوم پزشکی می‌خواهم که تعداد مبتلایان ادارات را به مدیران و کارکنان اعلام کنند و اگر فردی مبتلا است بایست از اقوام، اطرافیان و خانواده آن شخص تست گرفته شود و در صورت داشتن علائم قرنطینه گردند.
رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا در پایان مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا را لازم الاجرا دانست و گفت: یقینا با افراد و اداراتی که در این خصوص کوتاهی کنند بی ملاحظه قاطعانه برخورد خواهد شد.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب