کد مطلب: 45439
تاریخ انتشار : 1399-04-08 08:01
براساس ابلاغیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛ از این پس تمامی تولیدکنندگان لوازم خانگی جهت فروش محصولات خود ملزم به عرضه محصولات خود به بازار شدند.

به گزارش ايلام بيدار ، حسب تصمیمات کارگروه تنظیم بازار و در راستای ساماندهی و مدیریت بازار لوازم خانگی در سطح عرضه، همچنین شفاف سازی قیمتها، و جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب، تولید کنندگان و تامین کنندگان لوازم خانگی ملزم خواهند بود تا محصولات خود را در سطح بازار عرضه کنند.
در این اطلاعیه سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور واحدهای بازرسی و نظارت اصناف و بازرسان اتحادیه مکلفند ضمن رصد و پایش مستمر بازار این محصولات، نسبت به کنترل و نظارت ویژه بر زنجیره تولید تا مصرف نظارت کرده و هرگونه تخلف را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مورد رسیدگی قرار دهند. همچنین این سازمان ضمن هماهنگی کامل با سازمان تعزیرات حکومتی و سایر مراجع قضایی، پرونده‌های متشکله را در موعد مقرر مورد رسیدگی قرار خواهند داد. 
با توجه به تمهیدات فراهم شده انتظار می‌رود تا زمینه برای عرضه مستمر، به هنگام و مکفی کالاهای تولیدی در سطح بازار فراهم شود. بر این اساس؛ هرگونه اقدام نظیر الزام شبکه عرضه به خرید سبدی کالا و یا ایجاد انحصار در تامین کالا از سوی تولیدکنندگان لوازم خانگی فاقد وجاهت و به منزله اخلال در نظام عرضه و تقاضای بازار تلقی شده و  مورد پیگرد قانونی قرارخواهد گرفت.
در راستای ثبات قیمتها و آرامش بازار و جلوگیری از تغییرات غیر منطقی قیمت با متصدیان واحد های صنفی که خارج از ضوابط تعیین شده مبادرت به افزایش قیمت کنند، در چارچوب قانون برخورد خواهد شد. لذا بازرسان این سازمان، سازمان صمت استانها و اتحادیه ها مکلفند، ضمن رصد و پایش مستمر بازار نسبت به شناسایی و معرفی بنگاه‌های اقتصادی متخلف اقدام کنند تا زمینه  برای آرامش بیش از پیش بازار این محصولات فراهم شود.
ستاد خبری این سازمان با شماره 124 در سراسر کشور آمادگی دارد، تا ضمن دریافت گزارش‌ها، شکایات و پیشنهادهای مردمی نسبت به رسیدگی به آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام نماید. به منظور توسعه نظارت‌های مردمی و ایجاد فضای نا امن برای متخلفان از هموطنان درخواست  می‌شود ؛ ضمن انجام خرید قانونمند از واحد های صنفی معتبر و نمایندگی های مجاز و دریافت فاکتور خرید در صورت مشاهده هرگونه تخلف گران‌فروشی مراتب را از طریق سامانه ارتباطی این سازمان  منعکس کنند. 
انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب