کد مطلب: 44738
تاریخ انتشار : 1399-02-31 08:23
محموله ترافیکی که چند روزی است که به دلیل نبود کنارگذر در شهر ایوان در ابتدای روستای چالانچی ایوان متوقف شده است.

به گزارش ايلام بيدار ،امروزه ایجاد مسیر‌های مناسب و امن به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت ‌های توسعه در هر منطقه شناخته می‌شود و حذف نقاط حادثه خیز و استاندارد سازی جاده ها در کاهش تصادفات نقش مهمی دارد.
شهرستان ایوان با جمعیت بیش از 50هزار نفر  ددر شمال استان ایلام واقع شده شده است شهرستانی که از لحاظ زیبایی و جاذبه های گردشگری پتانسیل های خوبی را در خود نهفته است.
موضوعی که در این گزارش به ان خواهیم پرداخت نبود کمربندی در شهر ایوان است که این روزها برای شهروندان ایوانی مشکلاتی را ایجاد نموده است.
همانظور که می دانید شهر ایوان یکی از مسیرهای ارتباطی است که از طریق آن می توان به مرز بین المللی مهران دسترسی پیدا کرد،اما در این بین حجم تردد خودروهای سنگینی است که در ساعات مختلف از شهر ایوان می گذرند ،خودروهتایی که گاها مرکز شهر را برای عبور از شهر انتخاب می کنند که خود زمینه ایجاد ترافیک سنگین را فراهم کرده است.
یکی از شهروندان ایوانی در گفتگو یبا خبر نگار ما اظهار کرد: اگر نگاهی گذرا به سبک زندگی مردم ایوان بیاندازیم خواهیم فهمید که درصد بالایی از مردمم دارای وسایل نقلیه سبک هستند که جهت رفع امورات روزمره از خودروخود استفاده می کنند.
وی ادامه داد: خیابان اصلی شهر جوابگوی خجم زیاد خودرو نیست چه بسا شاهد آن هستیم که در طول روز خودروهای باری سنگینی نیز از وسط شهر عبور می کنند که گاها باعث ایجاد ترافیک و تصادف می شوند .
این شهروند ایوان بیان داشت: لازم و ضروری است که مسئولان شهرستان در راستای ایجاد و احداث کمربندی اقدام لازم را بعمل آورند.

اما جدا ازاین موضوغات نکته ای که طی دوروز گذشته در شهرستان ایوان جلب توجه میکرد محموله ترافیکی است که در ورودی شهر ایوان چند روزی است متوقف شده است.

محموله ای که از اهواز بارگیری شده است و به قصد عزیمت به استان کرمانشاه را دارد و برای رسیدن به این استان شهر ایوان را انتخاب نموده اند.

علی ظاهر وزن این محموله ترافیکی بیش از 70تن است که با توجه به زیر ساخت نامناسبی که در ورودی شهر ایوان وجود دارد اگر بخواهد از داخل شهر عبور کند آن هم باسختی و مشقت می تواند آسیبهای جدی را به زیر ساختهای شهر همچون اسفالت خیابان اصلی وارد نماید.

اگر در این شرایط شهر ایوان از یک کنارگذر استاندار برخوردار بود این محموله به راحتی ازشهر ایوان عبور می کند و به مسیر خودش ادامه می داد.

آنچه ظاهر مسئولان شهرستان ابرازداشته اند امکان عبور این محموله وجود ندارد و باید به مبدا خود یعنی شهر اهواز عودت داده شود.اما با پیگیری های دادستان استان سرانجام این محموله از شهر ایوان عبور داده شد.

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب