کد مطلب: 44712
تاریخ انتشار : 1399-02-30 08:48
با انتشار ویروس کرونا در جهان، برخی افراد به شوخی با نقاشی‌های مشهور پرداختند و برای آن‌ها ماسک و دستکش طراحی کردند. در این میان اما نقاشی فوتوشاپ‌شده «ونسان ونگوگ» از همه جالب‌تر بود.

به گزارش ايلام بيدار ، شوخی کاربران شبکه‌های اجتماعی با نقاشی‌های مشهور در دوران قرنطینه به یکی از سرگرمی‌های فضای مجازی تبدیل شد.

 

 

در این میان اما، نقاشی فوتوشاپ‌شده «ونسان ونگوگ» نقاش مشهور هلندی از بقیه جالب‌تر بود و ماسک او آویزان طراحی شده بود.

 

ونگوگ فعالیت هنری خود را به عنوان طراح و نقاش از ۲۷ سالگی شروع کرد و طی یک دهه، ۹۰۰ نقاشی و ۱۱۰۰ طراحی از خود بر جای گذاشت. جالب اینکه او در زمان حیاتش، تنها یک نقاشی فروخته بود!

او در طول حیاتش حدود ۴۰ سِلف‌پرتره‌ (نقاشی از چهره خود) خلق کرد که ۲۰ پرتره حاصل اقامتش در پاریس و کار در یک گالری نقاشی به همراه برادرش تئو بود.

نکته جالب درباره نقاشی‌هایی که ونگوگ از خودش کشیده این است که همه آن‌ها از طرف گوش سمت راستش است، چون بخشی از گوش سمت چپ خود را در دسامبر ۱۸۸۸ از دست داده بود.

 


یکی از معدود پرتره‌های ونگوگ از خودش با گوش باندپیچی شده

 

درباره بریده‌شدن بخشی از گوش ونگوگ سه نظریه وجود دارد:

۱ـ در دعوا با پل گوگن، نقاش فرانسوی این اتفاق رخ داده است.

۲ـ ونسان که از سردردهای مزمن شبیه به صرع رنج می‌برد، در گوش خود وزوزهایی می‌شنید، آن را برید تا از شر وزوزها خلاص شود!

۳ـ او عاشق زنی خدمتکار (برخی گفته‌اند روسپی) بود، اما هدیه‌ای در خور او نداشت، به همین دلیل بخشی از گوش خود را برای او هدیه فرستاد تا بیانگر شدت علاقه‌اش باشد.

به همین دلیل، کاربران فضای مجازی ماسک ونگوگ را آویزان کشیده‌اند، چون او گوش چپ ندارد تا کش ماسک پشت آن قرار گیرد!

 

 

ونگوگ پس از بریده‌شدن گوشش حدود دو هفته در بیمارستان بستری شد اما باز هم از نظر روانی احساس خوبی نداشت، به همین دلیل خود را به آسایشگاه روانی «سن پل» معرفی کرد. او در این مدت تابلوهای بی‌نظیری که خلق کرد که مشهورترین آن‌ها «شب پرستاره» است که منظره شب را از پنجره آسایشگاه به تماشا می‌گذارد.

انتهای پیام/

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب