کد مطلب: 44624
تاریخ انتشار : 1399-02-25 08:51
فرماندار ایوان گفت: کمک های این صندوق تا کنون به ۴۰۰ نفر از نیازمندان این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش،ایلام بیدار،امید علی سبزی "،فرماندار ایوان با اشاره به همکاری و فعالیت سازمان های مردم نهاد و خیرین در شهرستان ایوان در راستای کمک به افراد آسیب دیده از کرونا، اظهار کرد: تعدادی از سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه این شهرستان، از ابتدای شیوع کرونا خوب پای کار آمده اند.
وی اظهارکرد: این موسسات در زمینه های مختلف ازجمله عملیات ضدعفونی مناطق و محلات، شهر و روستاهای تابعه همکاری قابل توجهی داشتند و تلاش های زیادی در این زمینه انجام دادند که جا دارد از زحمات تک تک آنان تقدیر و تشکر نمایم.

فرماندار ایوان با بیان اینکه حضور خیرین در کمک مومنانه قابل توجه بود، افزود: در راستای ساماندهی موسسات خیریه و کمک های جمع آوری شده، ابتدا جلساتی با تعداد محدودی از خیرین تشکیل شد و در نهایت جلسه ای با حضور حدود 30 نفر از بزرگان و خیرین در محل پارک شهدا ایوان (به دلیل رعایت فاصله اجتماعی) تشکیل گردید که در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر، ساز و کار تشکیل صندوق خیرین تعریف و نحوه ادامه کار و انتخاب هیئت مدیره نیز انجام شد.
سبزی بیان کرد: بلافاصله پس از چند روز، تشکیل صندوق خیرین شهرستان عملیاتی و اجرایی گردید و مبلغ پانصد میلیون تومان به حساب صندوق واریز شد، قسمت عمده ای از این مبلغ به عنوان کمک بلاعوض و مبلغی هم به عنوان قرض الحسنه پرداخت خواهد شد و تا امروز به ۴۰۰ نفر از شهروندان کمک بلاعوض با مبلغ از ۳۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی سامانه شناسایی افراد نیازمند برای هماهنگی بیشتر، موجب شد که چند روز در پرداخت ها وقفه پبش بیاید، افزود: آخرین آمار واریزی کمک های مردمی و خیرین به صندوق ۵۷۷ میلیون تومان بوده که این کمک ها همچنان هم ادامه دارد.
فرماندار ایوان بیان کرد: همچنین مبلغ ۷۰ میلیون تومان در قالب تامین تجهیزات و لوازم بیمارستانی شامل دستگاه هوشمند ضدعفونی کننده افراد برای بیمارستان امام رضا(ع)، تهیه مواد ضدعفونی کننده، ماسک و سایر اقلام مورد نیاز از طرف خیرین و نیکوکاران شهرستان تامین شده است.
سبزی ابراز کرد: پیگیری هایی هم در زمینه جذب کمک خیرین از خارج از استان برای خانواده های دانش آموزان نیاز مند در دستور کار قرار گرفته است و به محض اجرایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: برای سهولت ثبت نام افراد آسیب دیده از کرونا و نیازمندان، شماره تلفنی از طریق فضای مجازی اعلام و افراد با ارسال پیامک، مشخصات و وضعیت خود را اعلام می نمایند و پس از بررسی از طریق هیئت امنای صندوق و تشخیص واجد شرایط بودن، مساعدت لازم صورت می گیرد.

پایان پیام/

برگزیده سایت

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ؛
نماینده حوزه انتخابیه دهلران در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛
نماینده ایلام و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب