رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام؛
20واحد متخلف قصابی و مرغ فروشی غیر مجاز در ایلام پلمب شد
کد مطلب: 44623
تاریخ انتشار : 1399-02-25 08:44
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام،گفت:از 2 اردیبهشت سال جاری با حمایت دستگاه قضایی و همکاری سایر ادارات ، 20 واحد قصابی و مرغ فروشی متخلف که به اخطاریه‌ها توجهی نداشتند پلمب شدند.

به گزارش ایلام بیدلر،"محمد علی‌رحمی"، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان،گفت: طرح ساماندهی کشتار غیرمجاز دام و طیور با حمایت دستگاه قضایی و هماهنگی و همکاری سایر ادارات ذی‌ربط از 2 اردیبهشت سال جاری به طور جدی در استان آغاز و تاکنون نظارت مستمر توسط کارشناسان دامپزشکی و سایر ارگان‌ها انجام شده است.

وی افزود: از ابتدای این طرح در شهرستان ایلام ۲۰ واحد قصابی و مرغ فروشی متخلف که به تذکرات و اخطاریه‌های کارشناسان دامپزشکی در خصوص کشتار غیرمجاز دام و طیور در معابر توجهی نداشتند به دستور مقام قضایی و با همکاری اماکن نیروی انتظامی پلمب شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام بیان داشت: با توجه به اهمیت موضوع تاکنون ۶۸ پرونده جهت واحدهای قصابی و مرغ‌فروشی متخلف توسط اداره دامپزشکی تشکیل و جهت برخورد قانونی و پلمب به مراجع قضایی و انتظامی ارجاع داده شد.

وی بیان داشت: هدف از این طرح، تعطیلی واحدهای قصابی نیست بلکه ساماندهی کشتار غیرمجاز و عرضه گوشت‌های مورد تایید دامپزشکی در این واحدها است.

علی‌رحمی بیان نمود: کشتار غیرمجاز دام و طیور زمینه‌ساز انتقال بیماری‌های مشترک انسان و دام همچون بیماری تب کریمه کنگو ، شاربن، تب مالت، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و همچنین یکی از راه های انتقال بیماری خطرناک کرونا بصورت فیزیکی، کشتار و عرضه غیر قانونی و غیربهداشتی دام و طیور در معابر و حاشیه شهرها است .

علی رحمی یادآور شد: مطابق ماده ۶۸۸ قانون جزای اسلامی کشتار دام و طیور در حاشیه خیابان‌ها و محیط‌های غیربهداشتی، تخلف است و در صورت مشاهده ادارات و ارگانهای مسئول با قاطعیت با متخلفین برخورد خواهند کرد.

انتهای پیام

برگزیده سایت

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ؛
نماینده حوزه انتخابیه دهلران در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛
نماینده ایلام و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب