کد مطلب: 44605
تاریخ انتشار : 1399-02-24 08:04
رئیس حج و زیارت ایلام، گفت: تاکنون ۷۰ درصد از ظرفیت کاروان حج تمتع تکمیل شده است.

به گزارش ایلام بیدار،سید حمید مصطفایی رئیس حج و زیارت ایلام گفت: ۱۱۵ زائر ایلامی در قالب یک کاروان برای انجام مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۰ درصد از ظرفیت کاروان حج تمتع تکمیل شده است، افزود: نام‌نویسی از اولویت‌های دارای قبوض ودیعه‌گذاری تا پایان آبان ماه سال ۸۶ در حال انجام است و همه متقاضیان باید برای ثبت‌نام در یکی از کاروان‌های دارای ظرفیت خالی به سامانه https://reserve.haj.ir مراجعه و نسبت به نام‌نویسی اقدام کنند.

رئیس حج و زیارت ایلام، اضافه کرد: کار ثبت نام متقاضیان از محل اولویت‌های ذخیره فوق الذکر پس از تکمیل ظرفیت خالی کاروان‌ها پایان می‌گیرد.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۸۵ زائر ایلامی به سرزمین وحی اعزام شدند که با توجه به درخواست مردم این تعداد در سال جاری افزایش یافت.

مصطفایی اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا هم اکنون کلاس‌های آموزشی برای زائران اعزامی به صورت مجازی برگزار می‌شود و انجام معاینات پزشکی در حال انجام است.

اسن مقام مسوول خاطر نشان کرد: در صورت عادی شدن شرایط کنونی، نخستین کاروان زائران حج تمتع ۹۹، ششم تیر ماه امسال برای انجام مناسک حج راهی سرزمین وحی خواهند شد.

انتهای پیام

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب