کد مطلب: 43538
تاریخ انتشار : 1399-01-11 08:10
مدیر حوزه علمیه استان ایلام از کمک به بیماران کرونایی در بیمارستان ها، ضدعفونی معابر عمومی، تولید ماسک، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی بین نیازمندان، تغسیل و کفن و دفن اموات کرونایی توسط طلاب و روحانیون جهادی استان خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ، حجت الاسلام والمسلمین وعد مراد بیگی ، با اشاره به فعالیت جهادی طلاب و روحانیون استان ایلام در جبهه حفظ سلامت مردم، گفت: ویروس کرونا این روزها تبدیل به مسئله مهمی برای کشور شده است، از همین رو لازم بود همه به میدان آیند و این ویروس را ریشه کن کنند.
مدیر حوزه علمیه استان ایلام افزود: در این بین حوزه های علمیه، طلاب و روحانیون بر اساس وظیفه ذاتی خود و برای رفع این مشکل و خدمت رسانی اجتماعی و حفط سلامت به مردم، هر آنچه در توان داشتند را وارد میدان کردند.
۱۵ اکیپ شبانه روز پای کار ضدعفونی معابر عمومی
وی ادامه داد: طلاب و روحانیون ایلامی هم مردم را تنها نگذاشته اند و در همان روزهای اول شیوع ویروس کرونا در ایلام، با عشق برای خدمت رسانی به مردم در عرصه های ضد عفونی کردن معابر، خیابان ها، امکان تجاری و ... با ۱۵ اکیپ و به صورت شبانه روز و توزیع اقلام بهداشتی و معیشتی با بیش از ۲۰۰ بسته در بین نیازمندان کار خود را آغاز کردند.
تولید ماسک و توزیع بین مردم
حجت الاسلام والمسلمین مراد بیگی اضافه کرد: یکی از فعالیت هایی که مورد توجه و استقبال مردم و خیرین قرار گرفت و اقدام به حمایت و پشتیبانی کردند، راه اندازی کارگاه تولید ماسک با حضور طلاب و روحانیون جهانی بوده است. در این کارگاه روزانه ماسک ها تولید و در اختیار مردم قرار می گیرد.
خدمت رسانی طلاب به بیماران کرونایی
وی اظهار کرد: حضور طلاب در بیمارستان های استان و کمک به بیماران کرونایی موضوعی بود که خیلی مورد توجه مردم و استقبال پزشکان قرار گرفت. مسئله ای که موجی از شادی را هم به همراه داشته است. این مسئله و سایر اتفاقات باعث شد مردم به حوزه و روحانیت دلگرم تر شوند.
کفن و دفن اموات کرونایی
مدیر حوزه علمیه استان ایلام ادامه داد: مسئله مهمی که این روزها باید به آن اشاره کرد، تجهیز، تغسیل و کفن و دفن اموات کرونایی است. مسئله ای که اگر پروتکل بهداشتی در آن رعایت نشود، ممکن است مشکلات برای طلاب و روحانیون جهادی که کار غسل، کفن و دفن اموات را انجام دهند، به وجود بیاورد. به هر حال این کار باوجود خطر انتقال ویروس هر روز با حضور ۲۴ طلبه برادر و خواهر در حال انجام است.
جریان آموزشی طلاب تعطیل نیست
حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی به فعالیت های آموزشی طلاب استان ایلام هم اشاره کرد و گفت: در استان ایلام ۷ مدرسه علمیه، ۴۹۰ طلبه و ۳۵ استاد فعالیت دارند و در این ایام کرونایی مشغول تحصیل در فضای مجازی  می باشند، به این صورت که هر روز صوت اساتید در کانال ها بارگذاری و طلاب با گوش دادن به آنها تقریرات درس را می نویسند و ارسال می کنند.
انتهای پیام/ر

برگزیده سایت

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان؛
رزمنده دوران دفاع مقدس در گفتگوبا ایلام بیدار؛
امام جمعه چرداول در گفتگو با ایلام بیدار مطرح کرد؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب