کد مطلب: 43338
تاریخ انتشار : 1399-01-04 19:31
فرمانده سپاه ناحیه ایلام گفت: گروه های جهادی گندزدا با همکاری شبکه بهداشت اقدام به گندزدایی چند مرحله ای مناطقی که بیمار مشکوک یا مثبت به کرونا دارند خواهد نمود.

به گزارش ايلام بيدار ، سرهنگ پاسدار "حیدرالفتی"، فرمانده سپاه ناحیه ایلام در گفتگو با ایلام بیدار گفت: سپاه پاسداران همچون سایر صحنه‌های سخت پیش آمده در گذشته، با احساس وظیفه نسبت به یاری مردم، آماده هرگونه پشتیبانی از حوزه بهداشت و درمان شهرستان است.

وی اظهار کرد: قرارگاه پدافندزیستی شفا در سپاه ناحیه ایلام از همان ساعات انتشار کرونا تشکیل گردید و با ابلاغ به جهادگران سلامت بسیجی در قالب این قرارگاه ۱۸۰۸ نفر بسیجی در ۴۵۲ گروه جهادی سازماندهی و در خانه بهداشت و پایگاه های بهداشت شهرستان مستقر شده و ، بیش از  41 هزار نفر را غربالگری کرده‌اند.

الفتی به اقدامات محله ای سپاه ناحیه ایلام برای مبارزه با کرونا اشاره کرده و گفت: با افزایش آمار مبتلایان، از دو هفته قبل درکنار قرارگاه پدافند زیستی شفا ، قرارگاه مردمی نیز توسط این سپاه تشکیل شده که تمرکز اصلی این قرارگاه رسیدگی به اقشار ضعیف و مناطق حاشیه نشین است که بیش از  862 بسته معیشتی و 4000 هزار بهداشتی در این ‌مناطق توزیع شده است.

فرمانده سپاه ناحیه ایلام با تأکید بر استفاده از ظرفیت بسیج و سپاه در امر غربالگری فعال و قرنطینه‌های خانگی گفت: در صورت نیاز، برای نظارت بر داروخانه‌ها، کارخانه ها و کارگاه‌های تولیدی نیز بسیج و سپاه ناحیه ایلام اماده همکاری با دانشگاه علوم پزشکی میباشد.

فرمانده سپاه ناحیه ایلام از گندزدایی و ضدعفونی محله هایی که بیمار کرونایی داشته اند خبرداد و گفت: گروه های جهادی گندزدا با همکاری شبکه بهداشت اقدام به گندزدایی چند مرحله ای مناطقی که بیمار مشکوک یا مثبت به کرونا دارند خواهد نمود.

انتهای پیام/ش
 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب