کد مطلب: 43017
تاریخ انتشار : 1398-12-20 13:06
وزیر ورزش و جوانان نسبت به تاخیر در آغاز رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ واکنش نشان داد.

به گزارش ايلام بيدار ، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، بازی‌های المپیک قرار بود از سوم مردادماه آغاز شود. این بازی‌ها حدود ۱۵ روز به طول می‌انجامد و قبل از آن ورزشکاران در رشته‌های مختلف مسابقات انتخابی و کسب سهمیه باید شرکت کنند که با توجه به شیوع ویروس کرونا، مسابقات انتخابی الان در بسیاری از کشور‌ها به تاخیر افتاده است.
وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: امیدواری فدراسیون‌های جهانی و IOC این است که در یکی - ۲ ماه آینده شرایط با ثباتی در کشور‌ها بوجود بیاید که این مسابقات انتخابی و کسب سهمیه پیگیری تا بازی‌های المپیک در موعد مقرر برگزار شود.
سلطانی فر ادامه داد: الان ۱۰۰ کشور دنیا درگیر ویروس کرونا هستند و کشور ژاپن هم کشور درگیری است که بیش از هزار نفر از مردم مبتلا شده و تعدادی جان خودشان را از دست داده‌اند. ما فکر می‌کنیم که روند برگزاری مسابقات کسب سهمیه که از حالت طبیعی آن خارج شده و مسابقات در ماه‌هایی برگزار شود که این ماه‌ها فاصله زیادی با المپیک نداشته باشد یا حتی ممکن است تقارن پیدا کند.
وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: تصور خیلی از دست اندرکاران ورزش این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و آلودگی که در بیش از ۱۰۰ کشور ایجاد کرده است، احتمالا با یک تاخیر چند ماهه در برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مواجه خواهیم بود.
انتهای پیام/ش

برگزیده سایت

در گفتگوی تفضیلی با کارشناس مسائل نظامی بررسی شد؛
پایان شوم استراتژی دفاع متحرک عراق با آزادسازی مهران؛
دکترای روابط بین الملل در گفتگو با ایلام بیدار:

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب