کد مطلب: 42633
تاریخ انتشار : 1398-12-06 13:58
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس سلول‌های بنیادی انسان را به سلول‌های تولید کننده انسولین تبدیل کرده و نشان دادند انجام این روند در موش‌ها می‌تواند سطح قند خون را کنترل کند.

به گزارش ايلام بيدار ،به نقل از شینهوا، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس سلول‌های بنیادی انسان را به سلول‌های تولید کننده انسولین تبدیل کرده و نشان دادند انجام این روند در موش‌ها می‌تواند سطح قند خون را کنترل  و درنهایت یک قدم به درمان دیابت کمک کند.

این یافته‌ها بطور آنلاین در ژورنال Nature Biotechnology منتشر شد و به خوبی نشان داد که یک آزمایش نه ماهه می‌تواند به کنترل دیابت و درمان آن به میزان قابل توجهی کمک کند.

در حالی که دیابت عمدتا می‌تواند به وسیله یک رژیم دقیق و کنترل شده و تزریق منظم انسولین کنترل شود، محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس با تبدیل سلول‌های بنیادی به سلول‌های بتا که قادر به تولید هورمون انسولین هستند، یک قدم مهم برای درمان این بیماری برداشته‌اند.

جفری، محقق اصلی این پژوهش گفت: تا پیش از  تحقیقات اخیر، سلول‌های بتایی که ما تولید می‌کردیم، می‌توانست انسولین را در پاسخ به گلوکز ترشح کند، اما آنها یا مقدار زیادی انسولین ترشح می‌کردند یا هیچ انسولینی ترشح نمی‌کردند و همین منجر می‌شد تا ما نتایج دلخواه را کسب نکنیم؛ پژوهش جدید کمک کرد تا این نقص برطرف شود و ما دقیقا به آنچه که مورد نیاز است دست یابیم.

قبل از استفاده از این استراتژی هنوز کارهای زیادی باید انجام شود تا در افراد مبتلا به دیابت مورد استفاده قرار بگیرد؛ در مرحله بعد، محققان سلول‌ها را در دوره‌های طولانی‌تر و در مدل‌های بزرگتر حیوانات آزمایش می‌کنند.

انتهای پیام/

برگزیده سایت

ایلام بیدارگزارش می دهد؛
در نشست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اصحاب رسانه؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب