ادامه سیاست حذف برنامه‌های زنده تلویزیونی
«هفت» و «نقد سینما» زنده پخش نمی‌شود
کد مطلب: 41958
تاریخ انتشار : 1398-11-14 08:38
دو برنامه تلویزیونی «هفت» و «نقد سینما» که به صورت ویژه به جشنواره فیلم فجر می‌پردازند، به صورت ضبطی از تلویزیون پخش خواهند شد.

به گزارش ايلام بيدار ، در ادامه حذف پخش زنده برنامه‌های پرمخاطب تلویزیونی، این بار دو برنامه با رویکرد سینما که مخاطب خاص خود را داشتند، با حذف پخش زنده به صورت ضبطی روی آنتن می‌روند.

برنامه «هفت» از ابتدای راه اندازی تاکنون تنها چند قسمت کوتاه به صورت ضبطی پخش شده بود و بخش بزرگی از چالش‌ها و جذابیت‌های این برنامه به دلیل پخش زنده آن بود، اما روز گذشته خبر پخش ضبطی این برنامه منتشر شد.

برنامه سینمایی شبکه ۳ که طی این سال‌ها عمدتاً زنده پخش شده و تنها چند برنامه محدود با اجرای بهروز افخمی ضبطی روی آنتن رفت از امشب تا پایان جشنواره فجر به طور ضبط شده پخش می‌شود. این تصمیمی است که مدیران صدا و سیما برای همه برنامه‌های سینمایی در ایام جشنواره گرفته‌اند و دلیلش احتمالاً پیشگیری از برخی اظهارات از سوی منتقدان و مهمانان این برنامه‌هاست. هنوز مشخص نیست این تصمیم تنها محدود به ایام جشنواره فجر است یا به طور کلی «هفت» به یک برنامه ضبطی تبدیل خواهد شد.

یوسف بچاری، تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «نقد سینما» درباره پخش ضبطی این برنامه می‌گوید: «در تصمیم‌گیری برای ضبطی شدن ویژه‌برنامه‌های زنده مرتبط با جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر، دو نکته مدنظر بوده است؛ یکی بالا بردن کیفیت برنامه‌هاست، چون برنامه زنده سرعت و شتاب بیشتری نیاز دارد و دیگری فراهم شدن امکان حضور کارشناسان متنوع‌تر در برنامه که با توجه به زمان پخش برنامه در ساعات قبل از نیمه شب دست‌مان بازتر است.»

وی می‌افزاید: «در جشنواره فیلم فجر برنامه «نقد سینما» ساعت دوازده‌و‌نیم شب روی آنتن می‌رود و تا دو‌و‌نیم یا سه بامداد پخش آن ادامه پیدا می‌کند. با توجه به این ساعت پخش، با ترفند ضبطی شدن، می‌توانیم اشخاص و کارشناسان بیشتری را برای حضور در برنامه با خود همراه داشته باشیم.»

از سوی دیگر، گفته شده بهروز افخمی، مجری برنامه «نقد سینما» در اعتراض به پخش ضبط شده برنامه «نقد سینما» و همچنین باقی ماندن مسائل مالی با این برنامه، از ادامه همکاری با این برنامه سر باز زده است. اکنون با حذف پخش زنده برنامه‌های سینمایی، موضوع تداخل مباحث و وجود مهمانان تکراری در برنامه‌ها به وجود آمده است.

 

 

انتهای پیام/ر

برگزیده سایت

ایلام بیدارگزارش می دهد؛
در نشست نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اصحاب رسانه؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب