کد مطلب: 41926
تاریخ انتشار : 1398-11-13 13:28
رئیس قوه قضاییه و مسئولان عالی قضایی با آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

به گزارش ايلام بيدار ، در آستانه چهل‌ویکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین رئیسی رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی قضایی امروز سیزدهم بهمن ماه با حضور در حرم امام خمینی (ره) با آرمان‌های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.
رئیس قوه قضائیه و مسئولان عالی قضایی با قرائت فاتحه یاد و خاطره امام راحل (ره) و را گرامی داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام گفت: به روح مطهر امام و شهیدان به ویژه شهید سلیمانی درود می فرستیم.
وی افزود: امیدواریم در بهار چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به خط امام و جامعه‌ای که امام می‌خواست، همگی تلاش کنیم در گام دوم انقلاب در جهت تحقق ارمان های بلند امام راحل تلاش کنیم. امام به دنبال جامعه‌ای با ویژگی‌های عقلانیت، اخلاق، معنویت و عدالت بودند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: امام می‌خواستند جامعه‌ای مبتنی بر این اصول و مبنای داشته باشند و تمام کار‌های امام نیز برای ایجاد جامعه‌ای با این ویژه گی‌ها بود.
رئیس دستگاه قضا افزود: دشمنان بسیار تلاش کردند که  این جامعه شکل نگیرد و در این چهل سال توطئه و فتنه‌های زیادی انجام دادند که یک مورد آن هشت سال جنگ تحمیلی بود، اما خداوند متعال به این ملت تفضل کرد و به برکت امام و خون شهیدان و هدایت‌های رهبری و حضور متقدرانه مردم در صحنه موفقیت‌های زیادی در طول این چهل سال کسب شد.
رئیس قوه قضاییه در ادامه بیان کرد: مردم عزیز در رفراندومِ حضور در تشییع جنازه حاج قاسم سلیمانی رای به مقاومت و ایستادگی دادند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تاکید بر اینکه ضعف مطلقا تعلق به ملت ایران و نظام اسلامی ندارد، گفت: پیام ایستادگی و مقاومت از این کشور شنیده می‌شود و پیام مقاومت در رفراندومِ حضور مردم به همه دنیا مخابره شد.
وی ادامه داد: امروز اراده ملت، دولت و همه دست اندرکاران نظام ایستادگی در مقابل دشمنان است. در سیر و سلوک امام (ره) رای مردم و مردم باوری مثل بعضی از سیاسیون دنیا که فقط دم از مردم می‌زنند، یک شعار نبود؛ آن‌ها صرفا اسم مردم را می‌برند و توجهی به مردم ندارند؛ در حالیکه وقتی امام (ره) می‌فرمودند میزان رای ملت است، این موضوع را با همه وجود باور داشتتند.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز مردم باوری در سیر و سلوک رهبر معظم انقلاب نیز وجود دارد و باید توجه به مردم، خواست مردم، معیشت و آزادی‌های مشروع و صیانت از حقوق مردم برای همه ما در دستور کار باشد.
وی گفت: یکی از اقدامات جدی دستگاه قضایی مسئله صیانت از حقوق عامه و مردم است که در برنامه کاری ماست.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با بیان اینکه مبارزه بی‌امان با فساد در دستور کار قوه قضاییه است، تصریح کرد: اعتقاد ما این است که در درون انقلاب و ذات آن مبارزه با فساد قرار دارد. هیچ مدیر و دستگاهی نمی‌تواند صبغه مبارزه با فساد نداشته باشد. باید صلاح، قانونمداری، عدالتخواهی و حق گرایی در دستور کار جدی همه مدیران و همه دستگاه‌ها باشد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود:دستگاه قضایی مبتنی بر فقه شکل گرفت و در هر دوره‌ای هم گام‌های برداشته شد و در این دوره ما قصد داریم بر اساس منویات امام و استفاده از رهنمود‌های رهبری تدابیری اتخاذ کنیم که متناسب با گام دوم انقلاب اسلامی باشد.
وی با بیان اینکه محوری ترین نکته ای که امام(ره) دنبال تحقق آن بودند، اجرای عدالت بود، خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به عنوان پیشانی اجرای عدالت بنایش این است که در این مسیر گام بردارد و از روح امام(ره) و ارواح مطهر شهیدان استمداد می طلبیم و از مردم عزیز می‌خواهیم ما را در راه اجرای عدالت که هدف مهم امام(ره) از این انقلاب بود، کمک کنند تا همگان احساس عدالت کنند و احساس کنند در دستگاه قضایی به حق و عدل عمل می شود.
انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب