کد مطلب: 41592
تاریخ انتشار : 1398-11-02 07:10
بارش برف موجب تعطیلی مدارس در برخی از شهرستانهای استان ایلام شده است.

به گزارش ايلام بيدار ، از بامداد امروز (چهارشنبه) بارش برف استان ایلام را فرا گرفته است.

بارش برف موجب تعطیلی مدارس در برخی از شهرستانهای استان شده است.

تردد در برخی از محورهای ارتباطی بر اثر بارش برف و لغزندگی مسدود شده یا به کندی انجام می گیرد.

 

تعطیلی مدارس در ایلام و برخی از شهرستانها

با توجه بارش برف و لغزندگی معابر و بنا بر تصمیم ستاد بحران استان، تمامی مقاطع تحصیلی و آموزشی شهرستان ایلام به جز مقاطعی که امتحان نهایی دارند در نوبت صبح روز چهارشنبه تعطیل هستند.

همچنین ادارات (بجز ادارات امدادی و خدمات رسان) با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

مدارس مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی‌ها در شهرستان‌های ایوان و ملکشاهی در نوبت صبح امروز تعطیل است.

همچنین تمامی مدارس در تمامی مقاطع در بخش کارزان صبح امروز تعطیل می باشد.

 

 

خودروها اجازه تردد بدون زنجیر چرخ را ندارند

سرهنگ" رضا همتی زاده"، رئیس پلیس راه ایلام گفت: باتوجه به لغزنده بودن مسیرها به علت بارش برف حرکت ماشین های بدون زنجیر چرخ باعث ایجاد اختلال در تردد و احتمال وقوع تصادف های جاده ای می شود.

وی افزود: رانندگان قبل از حرکت باید زنجیرچرخ خودرو خود را امتحان کرده و نیز از سلامت لاستیک، برف پاک کن، چراغ، شیشه شور، ضدیخ و بخاری ماشین اطمینان حاصل کنند و در صورت امکان باتوجه به نامساعد بودن شرایط جوی از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

همتی زاده تاکید کرد: رانندگان قبل از شروع سفر خود از طریق شماره ۱۴۱ وضعیت راه های کشور را بررسی کنند و با توجه به اینکه بیشتر مسیرهای استان گردنه و دارای پیچ است با احتیاط و رعایت فاصله طولی نسبت به ماشین های عبوری دیگر حرکت کنند و با نیروهای پلیس راه و راهداری همکاری لازم را داشته باشند.

وی یادآور شد: خودروهای سنگین اعم از تریلی، تانکرهای سوخت رسان و نفت کش ها با توجه به مه آلود بودن مسیرهای کوهستانی و گردنه ها نسبت به تردد خودروهای سبک و کوچک دقت داشته باشند و خودروهای سبک نیز به حتما فاصله طولی خود نسبت به ماشین های بزرگ و به ویژه سوخت رسان و نفت کش ها داشته باشند.

وی اضافه کرد:یک دستگاه جرثقیل در ورودی تونل آزادی مستقر شده و همچنین برف روبی و نمک پاشی مسیرها توسط گروه های راهداری و پلیس راه ایلام در حال انجام است.

 

فعالیت سامانه بارشی تا اواسط روز پنجشنبه

سامانه بارشی که از عصر دیروز وارد استان شده تا اواسط روز پنجشنبه ادامه دارد و از عصر روز جمعه تا پیش از ظهر شنبه یک سامانه جدید بارشی در استان فعالیت می کند.

با توجه به اخطارها و هشدارهای مکرر هواشناسی، ستاد مدیریت بحران همه دستگاه های عضو ستاد را تا روز یکشنبه در حالت آماده باش قرار داده است.

 

انتهای پیام/ش

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب