کد مطلب: 41590
تاریخ انتشار : 1398-11-02 04:38
استاندار ایلام گفت: اعتبارهای تخصیص یافته برای جبران خسارت های ناشی از سیل فروردین ماه امسال سه برابر بودجه عمرانی استان است.

به گزارش ایلام بیدار ،"قاسم دشتکی ،استاندار ایلام شامگاه در نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان ایلام گفت: ایلام استان اول کشور در زمینه دریافت خسارت های سیل در بخش کشاورزی است.

وی در روند بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده از سیل، عملکرد بنیاد مسکن و همچنین همکاری سیستم بانکی استان در ارائه تسهیلات به آسیب دیدگان را مطلوب و رضایت بخش عنوان کرد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: ستاد بحران استان ایلام در جریان سیلاب فروردین ماه امسال و سایر حوادث طبیعی دیگر دارای کارنامه و عملکردی مقبول و قوی است و همواره بر حسب شرایط خاص تصمیم های درست و به موقعی را اتخاذ می کند.

وی اضافه کرد: تصویب تصمیم های ستاد بحران باید تابع ساز و کارهای قانونی و بدور از تصمیم های آنی و احساسی باشد و افزایش تعداد تعطیلی ها خسارات و زیان های زیادی در پی دارد و مصوبه های ستاد بحران بر اساس ساز و کارهای مشخص و استانداردهای تعریف شده است.

وی گفت: طبق پیش بینی های هواشناسی از امروز تا اوایل هفته آینده سامانه های پرقدرت بارشی در استان فعال می شود و برای پیشگیری از حوادث احتمالی دستگاه های عضو ستاد بحران در مرکز استان و تمام شهرستان ها باید در حالت آماده باش کامل باشند و جلسات ستاد بحران را بر حسب قدرت این سیستم های بارشی برگزار و تصمیم های مقتضی را اتخاذ کنند.

سلیماتی دشتکی به موضوع ارتقای مناطق چوار و آسمان آباد اشاره کرد و افزود: تبدیل شدن بخش چوار به شهرستان در آینده نزدیک به هیات دولت می رود و در مورد ارتقای دهستان آسمان آباد به بخش نیز در دستور کار دولت و در حال طی کردن روال قانونی و اداری است.

وی در ادامه از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی خواست: دستاوردهای نظام و دولت در استان ایلام را در آستانه دهه مبارک فجر از طریق رسانه های جمعی برای مردم و تبیین افکار عمومی بیان کنند تا عامه مردم از خدمات نظام به آنها آگاهی پیدا کنند.

استاندار ایلام گفت: مدیران تا وقتی که رفتاری نظام ند و صادقانه با مردم و افکار عمومی داشته باشند مورد حمایت قرار خواهند گرفت و در غیر اینصورت جایی در سیستم مدیریتی دولت برای آنها نیست و مدیرانی که اصول و قواعد جلسات را رعایت نمی کنند باید بدانند جلسات در جهت رفع مسائل و مشکلات مردم برگزار می شود مدیران بایست شخصا در این نشست ها حضور پیدا کنند و در غیر اینصورت با آنها برخورد می شود.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب