کد مطلب: 41589
تاریخ انتشار : 1398-11-02 04:33
فرمانده پلیس راه ایلام گفت: ماشین های فاقد زنجیرچرخ اجازه تردد و ادامه مسیر در جاده های مواصلاتی استان را ندارند و پلیس از ادامه حرکت این ماشین ها جلوگیری می کند

به گزارش ایلام بیدار،سرهنگ رضا همتی زاده ،فرمانده پلیس،راه استان گفت: باتوجه به لغزنده بودن مسیرها به علت بارش برف حرکت ماشین های بدون زنجیر چرخ باعث ایجاد اختلال در تردد و احتمال وقوع تصادف های جاده ای می شود.

وی افزود: رانندگان قبل از حرکت باید زنجیرچرخ خودرو خود را امتحان کرده و نیز از سلامت لاستیک، برف پاک کن، چراغ، شیشه شور، ضدیخ و بخاری ماشین اطمینان حاصل کنند و در صورت امکان باتوجه به نامساعد بودن شرایط جوی از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

همتی زاده تاکید کرد: رانندگان قبل از شروع سفر خود از طریق شماره ۱۴۱ وضعیت راه های کشور را بررسی کنند و با توجه به اینکه بیشتر مسیرهای استان گردنه و دارای پیچ است با احتیاط و رعایت فاصله طولی نسبت به ماشین های عبوری دیگر حرکت کنند و با نیروهای پلیس راه و راهداری همکاری لازم را داشته باشند.

وی یادآور شد: خودروهای سنگین اعم از تریلی، تانکرهای سوخت رسان و نفت کش ها با توجه به مه آلود بودن مسیرهای کوهستانی و گردنه ها نسبت به تردد خودروهای سبک و کوچک دقت داشته باشند و خودروهای سبک نیز به حتما فاصله طولی خود نسبت به ماشین های بزرگ و به ویژه سوخت رسان و نفت کش ها داشته باشند.

وی اضافه کرد: تمام راه های مواصلاتی استان ایلام باز و تردد در آنها بدون مشکل در حال انجام است و یک دستگاه جرثقیل در ورودی تونل آزادی مستقر شده و همچنین برف روبی و نمک پاشی مسیرها توسط گروه های راهداری و پلیس راه ایلام در حال انجام است.

سامانه بارشی که از عصر امروز وارد استان شده تا اواسط روز پنجشنبه ادامه دارد و از عصر روز جمعه تا پیش از ظهر شنبه یک سامانه جدید بارشی در استان فعالیت می کند.

با توجه به اخطارها و هشدارهای مکرر هواشناسی، ستاد مدیریت بحران همه دستگاه های عضو ستاد را از امروز تا روز یکشنبه در حالت آماده باش قرار داده است.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب