کد مطلب: 41201
تاریخ انتشار : 1398-10-22 07:54
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: ۲۰ فروردین سال آینده جدیدترین نسل سانتریفیوژ با سوی ۵۰ که توسط متخصصان ایران با متریال ایرانی طراحی کردند در تهران به نمایش گذاشته و رونمایی می‌شود.

به گزارش ايلام بيدار ، علی‌اصغر زارعان صبح امروز در آیین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای ایران در نمایشگاه بین‌المللی بوشهر اهداف مهم راه‌اندازی این نمایشگاه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: یکی از اهداف مهم نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای ایران در بوشهر ارتباط سازمان صنعت هسته‌ای با سایر مراکز علمی، تحقیقاتی، پژوهشی است.

دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، آشنایی مردم با صنعت هسته‌ای را از دیگر اهداف این نمایشگاه دانست و تصریح کرد: آشنایی مردم  از اقدامات فعالان صنعت هسته‌ای که به‌صورت گمنام و خالصانه برای اقتدار کشور انجام داده‌اند و ادامه این فرایند از دیگر اهداف راه‌اندازی نمایشگاه دستاوردهای هسته‌ای ایران است.
زارعان، دستاورهای هسته‌ای ایران را نتیجه تلاش، مقاومت و ایستادگی دانست و تأکید کرد: ضرورت دارد که این صنعت در جمهوری اسلامی ایران وجود داشته باشد چرا که این مهم یک قوت و یک ضرورت برای کشور محسوب می‌شود.
وی با تأکید بر آشنایی مردم به‌ویژه جوانان از فعالیت صنعت هسته‌ای ایران افزود: آشنایی جوانان با صنعت هسته‌ای امری مهم و ضروری است که در انتخاب شغل جوانان در این عرصه بسیار تأثیرگذار است.
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، با بیان اینکه "از سه سال گذشته تاکنون دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه صنایع هسته‌ای داشته‌ایم" خاطرنشان کرد: ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۶ در کشور از ۴۳ دستاورد به‌صورت ممیزی‌شده و ۲۰ فروردین سال گذشته نیز ۸۴ دستاورد و ۲۰ فروردین امسال ۱۱۴ دستاورد ممیزی‌شده رونمایی شده است.
زارعان تأکید کرد: ۲۰ فروردین سال آینده نیز دستاوردهای مهمی از نظر کمی و کیفی و محصولات خاص و اقتدارآفرین دیگری در صنعت هسته‌ای ارائه می‌شود.
وی از رونمایی جدیدترین نسل سانتریفیوژ طراحی‌شده با سوی ۵۰ خبر داد و بیان کرد: ۲۰ فروردین سال آینده جدیدترین نسل سانتریفیوژ با سوی ۵۰ که متخصصان ایران با متریال ایرانی طراحی کردند و ساختند در تهران به نمایش گذاشته و رونمایی می‌شود.
دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، اضافه کرد: در این مراسم از شانزدهمین نسل از نسل‌های سانتریفیوژ رونمایی می‌شود.
زارعان ادامه داد: قبل از برجام ۵ سانتریفیوژ وجود داشت و اکنون ۱۵ نسل و در ۲۰ فروردین سال آینده از آخرین سانتریفیوژ بومی‌شده با سوی ۵۰ رونمایی می‌شود.

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/ر

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب