کد مطلب: 40302
تاریخ انتشار : 1398-09-23 07:45
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت:روستای زنجیره علیا بهترین مسیر جاده سلامت در شهرستان چرداول است.

به گزارش ايلام بيدار ،  عبدالمالک شنبه زاده با اعلام این خبر گفت: برای ساخت و تکمیل پروژه روستای هدف گردشگری روستای زنجیره علیا در شهرستان چرداول تاکنون ۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و نواقص و کمبود این طرح که بحث جاده ارتباطی و تعمیر پل ورودی روستا را در دستور کار قرار داده ایم.
وی اظهار کرد: بهترین مسیر برای جاده سلامت در چرداول این مسیر گردشگری روستای زنجیره علیا است که در کنار آن نیز می توان تعدادی بوم گردی نیز قرار دهیم و از مردم شهرستان می خواهیم در این راستا و عنایت به وجود اعتبارات مناسب برای رونق  بوم گردی اقدام کنند.
فرماندار چرداول نیز گفت: آثار باستانی و گردشگری زیبایی در این شهرستان وجود دارد که با فراهم کردن بسترهای لازم می توان در جذب گردشگران کارهای خوبی را انجام داد.
الیاس فتاحی یادآور شد: تنگه قیر در مسیر تردد زائران عتبات عالیات و مسافران مکان مناسبی برای رونق و جذب گردشگران است و در اعتبارات سال آینده به مقوله گردشگری نگاه ویژه ای خواهد شد.
وی منطقه تفریحی و جنگلی  بانکول، دریاچه توریستی و تفریحی سرابله، تنگه قیر شباب، آتشکده موشکان، پارک جنگلی خرمه، منطقه چرویر و پشته آسمان آباد، قلعه سام، تپه های باستانی کزآباد ، قلعه والی در کهره، مناطق زیبای زردلان  و پارک جنگلی  پل سیمره را نمونه هایی از اماکن سیاحتی و تفریحی چرداول عنوان کرد.
 
انتهای پیام/ر

برگزیده سایت

وقتی برخی افراد مشهور یک بام و دو هوا بازی می کنند؛
سانسور و تحلیل های آبکی تمامی ندارد؛
در لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب