کد مطلب: 40279
تاریخ انتشار : 1398-09-23 07:17
طبق قانون انتخابات هرگونه نظرسنجی غیر قانونی بوده و ممکن است با رصد ناظران این کار به ضرر برخی کاندیداها نیز باشد.

به گزارش ايلام بيدار ،به نقل از سیمره خبر،طی چند روز گذشته و با مشخص شدن اسامی داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم در حوزه جنوب استان ایلام، برخی طرفداران و حامیان کاندیداها با راه اندازی نظرسنجیهای بی اعتبار و منتشر کردن ان در گروهها عملا خوشان صلاحیت افراد را تایید، انتخابات را برگزار و برنده را نیز مشخص کردند! جالبتر اینکه افرادی با زیر سن رای هم در این نظرسنجیها شرکت کردا و برخی نیز برای اینکه کاندیدایشان کم نیاورد مجبور به خرید رای تلگرامی فیک می شوند.
این در حالی است که هنوز نتیجه تایید صلاحیتها اعلام نشده است و مشخص نیست که همه این داوطلبان احراز صلاحیت شوند. همچنین طبق قانون انتخابات هرگونه نظرسنجی غیر قانونی بوده و ممکن است با رصد ناظران این کار به ضرر برخی کاندیداها نیز باشد.
از سوی دیگر نیز برخی از کاندیداها به این موضوع واکنش منفی نشان داده و خواستار پیگیری شورای نگهبان در خصوص اینگونه نظرسنجیها هستند.
قطعا نظر سنجی علاوه بر بی اعتباری نتیجه ان میتواند باعث ایجاد توقع در کاندیداها و حتی تخریب برخی از انها می شود امیدواریم با یک پایش نظارتی این موضوع نه فقط در سطح حوزه جنوب بلکه در کل استان پیگیری شود.
انتهای پیام/الف

برگزیده سایت

وقتی برخی افراد مشهور یک بام و دو هوا بازی می کنند؛
سانسور و تحلیل های آبکی تمامی ندارد؛
در لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب