مسئول منابع طبیعی شهرستان آبدانان خبر داد؛
نهالکاری 450 هکتار از جنگل های شهرستان آبدانان
کد مطلب: 40156
تاریخ انتشار : 1398-09-18 09:18
مسئول منابع طبیعی شهرستان آبدانان گفت:همزمان با طرح نهالکاری همگانی در کشور طرح جنگل کاری 450 هکتار از جنگل های شهرستان آبدانان صورت خواهد گرفت.

به گزارش ايلام بيدار ،حجت السلام"حسین حاجیلری"امام جمعه آبدانان در طرح نهالکاری جنگل های آبدانان در گفتگو با خبرنگار ايلام بيدار اظهار داشت:یکی از فرصت های ناب در کشور ما منابع طبیعی و فرصت جنگل ها است که همه ما در برابرآن مسئولیت داریم.

وی با بیان اینکه روایات فراوانی درباره اهمیت حفظ درخت و درختکاری وجود دارد،افزود: جنگل ها  میراثی گرانبهاکه از گذشتگان به ما رسیده اند و ما وظیفه نگهداری و انتقال آن به نسل آینده داریم.

سرهنگ پاسدار"کرمرضا نصرالهی"فرمانده سپاه ناحیه آبدانان در حاشیه نهالکاری جنگل های دینارکوه به خبرنگار ايلام بيدارگفت:شهرستان آبدانان از عرصه‌های منابع طبیعی ویژه و منحصربه‌فردی برخوردار بوده که نیاز است شهروندان در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.
وی کاشت نهال در راستای توسعه و ترویج درختکاری در شهرستان آبدانان دانست و افزود:با در اختیار قرار دادن نهال‌ها به مردم و کاشت این درختان می توانیم توسعه منابع طبیعی را شاهد باشیم.

 فرمانده سپاه ناحیه آبدانان تصریح کرد:تلاش می‌کنیم تا با استفاده از ظرفیت بسیج امر درختکاری را در شهرستان ترویج دهیم چرا که همگانی و عمومی کردن امر درختکاری می‌تواند نتایج و ثمرات مفیدی را به دنبال داشته باشد.
 
"سید قدرت نوروزی"مسئول منابع طبیعی شهرستان آبدانان در گفتگو با خبرنگارايلام بيدارظهار داشت:طرح جنگل کار 450 هکتار از جنگل های شهرستان آبدانان که 150هکتار از زمین های بخش کلات مورموری و 300هکتار از جنگل های دینارکوهرا شامل می شود صورت خواهد گرفت.
وی هدف از این کار را افزایش مشارکت عمومی در بحث نهال کاری و درختکاری دانست و افزود:به وسیله سه دستگاه بیل مکانیکی کار چاله کنی و غرس این نهال ها در 450 هکتار از زمین های شهرستان انجام خواد شد.
 
مسئول منابع طبیعی شهرستان آبدانان تاکید داشت:کار نهالکاری جنگل های شهرستان تا 20 آینده توسط کارکنان این اداره ادامه خواهد داشت.
 
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

سلطانی در گفتگو با خبرنگار ایلام بیدار گفت:روز 16 آذر مرجع قضایی جسد را تحویل نیروی انتظامی داده وآن ها را مامور می کند تا پیگیری کند وتا دستور مرجع قضایی نباشد نمی توان آن را دفن کرد. وی اظهار کرد:روز گذشته مرجع قضایی به شهردار دستور داده که جسد مجهول الهویه را دفن کندوشهرداری هم 10 روز مهلت داشته تا از جسد عکس برداری کرده و سازمان های پزشکی قانونی ، بهزیستی وسایر سازمان های مرتبط را دعوت کرده تا با حضور آن ها جسد دفن شود. سلطانی بیان داشت:مرجع قضایی با شرط عکس برداری از جسد ، تهیه DNA ، تلاش برای یافتن اعضای خانواده ، با حضور نمایندگان بهزیستی، نیروی انتظامی وحراست وبازرسی شهرداری خاکسپاری شود که این موارد پیگیری شده وتوسط شهرداری امروزبا حضور مسئولین به خاک سپرده شد. وی خاطرنشان کرد:هویت این جسد هنوز مشخص نشده ودادستانی فعلا اسمی برای آن مشخص کرده تا بعدا پس از مشخص شدن هویت از اسم واقعی شخص استفاده شود. سلطانی تصریح کرد:اجساد مجهول الهویه توسط قاضی دستور دفن آن صادر می شود وشرایطی توسط شهرداری خاک می شود که این مورد به اشتباه توسط برخی رسانه ها در فضای مجازی منتشر شده است.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب