کد مطلب: 40136
تاریخ انتشار : 1398-09-18 08:08
سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از راه‌اندازی سامانه ماهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ايلام بيدار ، سردار موسی کمالی مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح  اظهار داشت: بعد از راه‌اندازی سامانه سرباز ماهر، سامانه ماهرستان نیز راه‌اندازی می‌شود. 

سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل تصریح کرد: سامانه سرباز ماهر مربوط به قبل از سربازی است یعنی جوانان به صورت داوطلبانه در این سامانه ثبت‌نام کرده و سپس با توجه به مهارت‌های کسب کرده از مشوق‌های 34‌گانه برخوردار می‌شوند یا اینکه سازمان وظیفه عمومی اسامی آنها را در سامانه سرباز ماهر ثبت می‌کند. 
وی گفت: با همکاری یکی از بانک‌ها سامانه ماهرستان برای بعد از خدمت سربازی طراحی شده تا افراد بتوانند بعد از پایان خدمت عضو این سامانه شده و از تسهیلات وام ازدواج و وام خرید استفاده کنند؛ همچنین این سامانه نیازهای شغلی هر استان را جمع‌آوری و ثبت کرده و به افراد معرفی می‌کند.
سردار کمالی بیان داشت: کسانی که به نیروهای کار ماهر نیاز دارند می‌توانند به این سامانه مراجعه کرده و افراد موردنظر را پیدا کنند؛ از سوی دیگر این سامانه به سامانه‌های مربوط به اشتغال مثل وزارت کار نیز مرتبط می‌شود.
سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی ستاد کل با اعلام این مطلب که سامانه فوق بازار مشاغل و نیروی کار بوده و افراد می‌توانند مشاغل موردنظر یا نیروی ماهر خود را پیدا کنند، خاطرنشان کرد: به زودی از سامانه ماهرستان رونمایی خواهد شد.
انتهای پیام/ش

 

برگزیده سایت

وقتی برخی افراد مشهور یک بام و دو هوا بازی می کنند؛
سانسور و تحلیل های آبکی تمامی ندارد؛
در لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب