با حضور استاندار ایلامِِ؛
ستاد انتخابات استان ایلام افتتاح شد
کد مطلب: 39578
تاریخ انتشار : 1398-08-28 09:04
فعالیت ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان ایلام با حضور استاندار ایلام، رئیس هیات نظارت بر انتخابات، معاون سیاسی امنیتی استاندار و فرمانداران شهرستان‌های ۱۰ گانه استان آغاز شد.

به گزارش ايلام بيدار ، فعالیت ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان ایلام ظهر امروز دوشنبه ۲۷ آبانماه با حضور استاندار ایلام، رئیس هیات نظارت بر انتخابات، معاون سیاسی امنیتی استاندار و فرمانداران شهرستان‌های ۱۰ گانه استان آغاز شد.

استاندار ایلام در این آئین اظهار داشت: هرچند تعصبات ایلی و قبیله‌ای موجب مشارکت حداکثری مردم می‌شود اما تبعات منفی دیگری نیز برای استان در پی دارد زیرا ارائه برنامه‌ها و قول‌های غیرواقعی کاندیداها قبل از شروع انتخابات موجب ایجاد انتظارات بیجا و غیرمنطقی مردم از نمایندگان می‌شود.

سلیمانی افزود: باید رسانه‌ها، دست اندارکاران انتخابات، سران و بزرگان ایلات و طوایف مختلف بدور از هرگونه تعصب قومیتی یا جناحی مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی ترغیب کنند تا انتخاباتی پرشور و باشکوه برگزار شود.

سلیمانی‌دشتکی تاکید کرد: اعضای هیات‌های نظارت و اجرایی، فرمانداران، بخشداران، مسئولان دستگاه‌های اجرایی به عنوان اشخاص حقوقی و در جایگاه مدیر و مسئول حق حمایت از هیچ فرد یا جناحی را ندارند و نیز استفاده از امکانات و نیروهای دولتی برای حمایت از فرد یا جریان خاصی در انتخابات مجلس شورای اسلامی ممنوع است اما با همکاری فعالان سیاسی باید مردم را برای مشارکت در انتخابات ترغیب و تشویق کنند.

وی یادآور شد: حمایت مدیران و مسئولان به عنوان اشخاص حقوقی از یک فرد خاص تبعات منفی برای جامعه دارد و مدیران و مسئولان در قالب یک شهروند عادی مثل سایر اقشار جامعه و البته خارج از وقت رسمی اداری و به عنوان یک شخص حقیقی می‌توانند در انتخابات و مجالس مربوط به آن شرکت کنند.

وی اضافه کرد: نباید طرفداری از یک کاندیدا بر اساس تعصب قومی منجر به ایجاد تفرقه، تضاد و تقابل بین قبایل و ایلات مختلف استان ایلام شود و مردم باید به جای انتخاب متعصبانه قومی و ایلی یک فرد مناسب و کارآمد را برای مجلس برگزینند.

سلیمانی‌دشتکی تاکید کرد: تمام نامزدهای انتخاباتی که از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند شایستگی حضور در مجلس و انتخاب از سوی مردم را دارند اما مردم باید بین آنها بهترین گزینه را راهی مجلس کنند و دست‌اندرکاران انتخابات نیز از آرای مردم صیانت کنند و هر رای را یک حق الناس بدانند.

وی با بیان اینکه همواره افزون بر ۷۰ ردصد مردم استان ایلام در تمام انتخابات‌های گذشته مشارکت داشته‌اند، تاکید کرد: امسال نیز همه مردم، مسئولان، رسانه‌ها، دست اندرکاران انتخابات و سران ایلات و طوایف باید تلاش کنند انتخاباتی سالم، پرشور و بدور از هرگونه مشکل برگزار شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه انتخابیه شمال و جنوب استان ایلام همزمان با سراسر کشور روز جمعه دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

 
انتهای پیام/س
 

 

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب