کد مطلب: 39388
تاریخ انتشار : 1399-01-17 08:05
شهرستان ملکشاهی با وجود تردد بسیار زیاد خودروهای سبک و سنگین، از داشتن مرکز معاینه فنی خودروهای پلاک عمومی محروم است.

به گزارش ايلام بيدار ، معاینه فنی یکی از مهمترین مباحث برای مالکان خودرو محسوب می‌شود چرا که چند سالی است پلیس راهنمایی رانندگی داشتن برگه معاینه فنی خودرو را برای رانندگان و همراه داشتن آن را الزامی کرده است.

 

اصل معاینه فنی و کنترل زیست محیطی به منظور پایش مقدار خروجی اگزوز خودروها و دودکش کارخانجات است تا از رعایت استانداردها و الزامات زیست محیطی اطمینان حاصل شود.

 

معاینه فنی یکی از مباحث مهم در زمینه بهبود کیفیت هوا است از این رو از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

 

شهرستان ملکشاهی با وجود تردد بسیار زیاد خودروهای سبک و سنگین، از داشتن مرکز معاینه فنی خودروهای پلاک عمومی محروم است و این خود به نوعی اسباب نارضایتی در حوزه این خدمت عمومی تبدیل شده است.

 

نبود مرکز معاینه فنی خودروها در شهرستان ملکشاهی به نوعی سبب نارضایتی رانندگان و مالکان خودروها را فراهم آورده است.

 

با توجه به حجم موجودی خودرو در حوزه حمل و نقل این شهرستان و اتصال راه‌های منتهی به مرز مهران، وجود چنین مرکزی برای شهرستان ضروری می باشد.

 

یکی از رانندگان شهرستان که از نبود مرکز فنی معاینه خودرو گلایه دارد به خبرنگار ما گفت: مسئله نبود مرکز معاینه فنی در شهر ارکواز خود یک مشکل است و مشکل بعدی، مراجعه به مراکز پرترافیک مرکز استان برای اخذ آن می باشد.

 

راننده دیگری می‌گوید: من راننده خودروسواری هستم و اگر برای اخذ معاینه فنی راهی مرکز استان بشوم جدای از خطرهای موجود در مسیر، باید هزینه‌  سوخت و سایر هزینه‌های جانبی را متحمل شوم.

 

انتظار می رود مسئولان نسبت به مرتفع کردن این مشکل و دائر نمودن مرکز معاینه فنی خودرو در شهرستان ملکشاهی اقدام نمایند.

 

انتهای پیام/ش

برگزیده سایت

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان؛
رزمنده دوران دفاع مقدس در گفتگوبا ایلام بیدار؛

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب