کد مطلب: 39199
تاریخ انتشار : 1398-08-08 09:51
تیم ملی کشتی آزاد امید کشورمان در پایان مسابقات 5 وزن نخست رقابت‌های قهرمانی جهان با وجود یک نماینده کمتر در جایگاه چهارم قرار گرفت.

به گزارش ايلام بيدار ، در پایان مسابقات رده‌بندی و فینال 5 وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی امیدهای جهان که شب گذشته در بوداپست مجارستان پیگیری شد، مجتبی گلیج با پیروزی در فینال 97 کیلوگرم قهرمان شد و علیرضا سرلک هم با برتری در دیدار رده‌بندی وزن 57 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. در وزن 70 کیلوگرم نیز امیرحسین حسینی با شکست در دیدار رده‌بندی پنجم شد.
بدین ترتیب با توجه به اینکه علی سوادکوهی نماینده وزن 79 کیلوگرم کشورمان حضور در مسابقات جهانی را از دست داده بود، تیم ملی ایران با وجود یک نماینده کم تر با 50 امتیاز در رده چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفت. تیم‌های  آذربایجان (75)،گرجستان (72) و روسیه با (65) امتیاز در رده های اول تا سوم قرار دارند.
آزادکاران امید کشورمان در 5 وزن دوم نیز مسابقات مقدماتی خود را به پایان رساندند که محمد نخودی، کامران قاسم‌پور و امیرحسین زارع در اوزان 74، 86 و 125 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و حسین شهبازی نیز در گروه بازنده ها حضور دارد. دیدارهای فینال و رده‌بندی امشب برگزار خواهد شد.
* نتایج نمایندگان کشورمان در 5 وزن اول به شرح زیر است:
در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور نخست با نتیجه 4 بر یک مقابل رازمیک میساکیان از ارمنستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل ریکوتو آرای از ژاپن با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. سرلک در این مرحله روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را با نتیجه 7 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله با نتیجه 3 بر 3 مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل زانابازار زاندانبود از مغولستان با نتیجه 7 بر 4 از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 65 کیلوگرم ابوالفضل حاجی پور در دور اول با نتیجه 3 بر صفر و ضربه فنی مغلوب جایدین الرمان از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریف قرقیزستانی، حاجی پور از دور رقابت ها کنار رفت.
در وزن 70 کیلوگرم امیرحسین حسینی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 آرمان آندراسیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل انس اوشلو از ترکیه با نتیجه 4 بر 3 پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. حسینی در این مرحله امر حسین از مصر را با نتیجه 5 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه 10 بر صفر مغلوب چرمان والیف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل داود ایبراگیموف از آذربایجان با نتیجه 2 بر 2 و ضربه فنی مغلوب و پنجم شد.
در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 11 بر صفر لوکاس کراساسکاس از لیتوانی را شکست داد وی در دور بعد مقابل گی وی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه 8 بر 6  پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گلیج در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 از سد دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار شامیل موسی یف از روسیه را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
* رده بندی نفرات برتر 5 وزن نخست به شرح زیر است:
57 کیلوگرم: 1- رینری اورتگا (کوبا) 2- ادلان عسکراف (قزاقستان) 3- افغان خاشالوف (آذربایجان) و علیرضا سرلک (ایران) 5- رامیز گامزاتوف (روسیه) و زانبازار زاندانبود (مغولستان)
65 کیلوگرم: 1- توران بایراموف (آذربایجان) 2- تاکوما تانیاما (ژاپن) 3- ماکسیم ساکولتان (مولداوی) ایهور نیکیفوروک (اوکراین) 5- ایلمان موختاروف (فرانسه) و ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) ... 22- ابوالفضل حاجی پور (ایران)
70 کیلوگرم: 1- میرزا سخولوخیا (گرجستان) 2- چرمن والیف (روسیه) 3- هاروکی سنو (ژاپن) و داود ایبراگیموف (آذربایجان) 5- اولکسی بوریوتا (اوکراین) و امیرحسین حسینی (ایران)
79 کیلوگرم: 1- تاریل گافرینداشویلی (گرجستان) 2- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) 3- رمضان شاری (ترکیه) و رادیک والیف (روسیه) 5- موحامد برید (آمریکا) و ور گولیا (هند)
97 کیلوگرم: 1- مجتبی گلیج (ایران) 2- شامیل موسی یف (روسیه) 3- دزیانیس خرامیانکو (بلاروس) و دانیلو استاسیوک (اوکراین) 5- گیوی ماتچاراشویلی (گرجستان) و سریک باکیتخانوف (قزاقستان)
* رده‌بندی تیم‌ها در پایان مسابقات 5 وزن نخست به شرح زیر است:
1- آذربایجان 75 امتیاز 2- گرجستان 72 امتیاز 3- روسیه 65 امتیاز 4- ایران 50 امتیاز 5- اوکراین 40 امتیاز 6- ژاپن 35 امتیاز 7- قزاقستان 32 امتیاز 8- مغولستان 30 امتیاز
انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب